آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز

اخبار

آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز در نظر دارد نسبت به خرید دستگاه ردیاب چشمی (Eye tracker) از طریق مناقصه عمومی یک مرحله ای اقدام نماید.
ستاد توسعه‌ی علوم و فناوری‌های شناختی با همکاری آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز، مرحله اول داوری طرح‌‌های رقابت کننده در چالش تحریک غیرتهاجمی نواحی عمیق مغز را با حضور مجریان پروپوزال‌های دریافتی در محل آزمایشگاه برگزار کرد.
هشتمین سمینار دانشجویی بین رشته‌ای با محوریت عصب‌شناسی بویایی در تاریخ ۲۳ دی ۱۳۹۸ با حضور جمعی از دانشجویان علاقه‌مند در محل آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز برگزار شد.
چندی پیش بود که نخستین موزه‌ي روانپزشکی کشور، به عنوان یک موزه‌ی پژوهشی در بیمارستان روزبه تهران افتتاح شد. پیش از این، موزه‌ی روانپزشکی، تنها در کشورهای اسپانیا، آلمان، بلژیک و دانمارک راه‌اندازی شده بود.
آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز با هدف ارتقای مهارت‌های پروپوزال نویسی محققین اقدام به برگزاری رایگان کارگاه «نحوه‌ی طراحی و نوشتن پروپوزال تحقیقاتی برای گرنت‌های بین المللی» کرد.
آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز، کارگاه دو روزه‌ي تئوری-عملی اصول و مبانی فیزیک MRI و کاربرد آن در تصویربرداری مغز را در تاریخ ۱۱ و ۱۲ دی ۱۳۹۸ برگزار کرد.
آزمایشگاه ملی نقشه‌برداری مغز با همکاری دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و انجمن علمی گفتار درمانی ایران دومین سمینار کاربرد نقشه برداری مغز در ارزیابی و توانبخشی زبانی – شناختی برگزار کرد.
با هدف توسعه وگسترش فعالیت‌های پژوهشی و تحقیقاتی، دو دستگاه" ثبت سیگنال‌های زیستی" با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی دریک شرکت دانش بنیان در اصفهان طراحی و ساخته شد.
مسئول تیم تحقیقاتی مهندسی عصبی و عضو هیات علمی پژوهشی مرکز علوم اعصاب کرمان اعلام کرد: محققان مرکز تحقیقات علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی کرمان با همکاری...
حمید لطیفی مدیر گروه پیشران «نوروفوتونیک» در پژوهشکده‌ی لیزر و پلاسمای دانشگاه شهید بهشتی با بیان این خبر گفت: فعالیت تحقیقاتی برای طراحی و ساخت دستگاه تصویربرداری از مغز با روش‌های صفحه نوری و نیز آندوسکوپی توسط متخصصان و ...