آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز

اخبار

نخستین همایش هوش مصنوعی در تصویربرداری پزشکی توسط آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز و شبکه‌ی هوش مصنوعی در تصویربرداری پزشکی، در تاریخ ۱۲ و ۱۳ آبان ۹۸ در ساختمان مرکزی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد.
مسابقات جهانی Brain Bee ویژه‌ی دانش آموزان مقطع متوسطه هر ساله برگزار می‌گردد. هر کشور یک نماینده برای شرکت در این مسابقات اعزام می‌کند؛
آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز کارگاه سه روزه‌ی مقدماتی تئوری و عملی تصویربرداری دیفیوژن، پرفیوژن و MRS، ویژه‌ی متخصصین و رزیدنت‌های نورولوژی، جراحی مغز و اعصاب ، علوم اعصاب و روانپزشکی، کارشناسان رادیولوژی، دانشجویان مهندسی پزشکی، دانشجویان فیزیک پزشکی و دانشجویان تصویربرداری عصبی را در تاریخ ۱ تا ۳ آبان ۱۳۹۸ برگزار کرد.
کنگره‌ی بین‌المللی انجمن جراحان مغز و اعصاب ایران، با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی کاشان و انجمن علمی جراحان مغز و اعصاب ایران، در تاریخ ۱ تا ۳ آبان ۱۳۹۸ در دانشگاه علوم پزشکی کاشان برگزار شد.
بنا بر توافقی که در مهر ماه ۱۳۹۸ بین آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز و مرکز تحقیقات علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی تبریز صورت گرفته بود، یک دوره‌ي آموزشی کار با تجهیزات تصویربرداری و ثبت سیگنال در آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز برای اعضای هیات علمی این مرکز، در تاریخ ۱ آبان ۱۳۹۸ برگزار شد.
آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز و انجمن عصب روان شناختی ایران در همکاری با یکدیگر، سخنرانی علمی با موضوع «تفکر انتقادی: رویکرد نوروپسیکولوژیک» را برگزار کردند.
آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز کارگاه آشنایی با فناوری طیف نگاری مادون قرمز نزدیک (fNIRS) را در تاریخ ۲۴ مهر ۱۳۹۸ برگزار کرد.
کتاب شناخت و اعتیاد )راهنمای پژوهشگران از مکانیزم تا مداخله( که در اول اکتبر ۲۰۱۹ (مهر ۹۸) منتشر شد، یک راهنما برای محققان در زمینه‌ی پیشرفت‌های اخیر علوم اعصاب شناختی در نظریه اعتیاد، تعیین فنوتیپ، درمان‌ها و ...
در راستای ارتقای کیفیت پژوهش‌ها و اطمینان از جهت‌گیری پروژه‌ها در راستای علوم نقشه برداری مغز، بنا به پیشنهاد مشاورین و تصویب هیات رییسه آزمایشگاه، امکان دریافت مشاوره‌ي حضوری از اساتید مطرح در محل آزمایشگاه فراهم شده است.
سی و ششمین همایش سالیانه انجمن علمی روانپزشکان ایران توسط انجمن علمی روان‌پزشکان در تاریخ ۲۳ تا ۲۶ مهر ۱۳۹۸ در تهران برگزار شد.