آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز

ارتباط بین ساعت بیولوژیک مغز و تولید دوپامین منجر به چاقی ناشی از رژیم غذایی می شود

مطالعه‌ای جدید بیان می دارد که ساعت بیولوژیک مغز و تولید دوپامین با هم مرتبط هستند که در نتیجه مصرف غذاهای پرکالری و متعاقبا چاقی ناشی از رژیم غذایی(DIO) را در پی دارد.

مطالعه‌ای جدید بیان می دارد که ساعت بیولوژیک مغز و تولید دوپامین با هم مرتبط هستند که در نتیجه مصرف غذاهای پرکالری و متعاقبا چاقی ناشی از رژیم غذایی(DIO) را در پی دارد.

یافته ها بیان می دارند: "در دسترس بودن گسترده‌ی مواد غذایی پرانرژی (پرکالری) و لذیذ، با افزایش میزان چاقی در سراسر جهان مرتبط است. پرخوری در وعده‌های غذایی و مصرف بی برنامه ی تنقلات باعث اختلال در روند فرایندهای متابولیکی زمان‌بندی شده می‌گردد که این مسأله بیشتر موجب افزایش وزن می‌شود."

محققین نشان می دهند که پیام رسانی (سیگنالینگ) دوپامینرژیک درون هسته سوپراکیاسماتیک(SCN)- تنظیم کننده ی مرکزی (ریتم) شبانه روزی- زمان تغذیه را مختل کرده و در نتیجه مصرف بی رویه مواد غذایی را به دنبال خواهد داشت.

تیمی از محققان با بررسی جوندگان به این یافته ها دست یافتند: که نشان می دهد چطور این پیام رسانی دوپامین در مغز ریتم شبانه روزی را کنترل می کند و منجر به مصرف بالای غذا، از جمله در ساعات غیرعادی، می شود.

به نقل از علی گولر، دستیار نویسنده ی این مطالعه: "ما نشان داده ایم که پیام رسانی دوپامین در مغز می تواند ریتم بیولوژی شبانه روزی را کنترل کند و به مصرف غذاهای پرانرژی بین وعده های غذایی و طی ساعات غیرطبیعی می انجامد."

گولر توضیح می دهد: "برای بدن ما به عنوان یک موجود زنده طبیعی است که بخواهیم تا جایی که ممکن است مصرف کنیم و چربی ذخیره کنیم چرا که بدن نمی داند وعده ی بعدی کی می آید."

"اغلب این غذاها حاوی مقدار زیادی چربی، قند و بنابراین کالری هستند و به همین دلیل مزه ی خوبی دارند. پس به راحتی می‌توان آن‌ها را مصرف کرد و این در طول زمان برای سلامتی ما عوارض دارد."

منبع: منتال دیلی

ارسال دیدگاه

loading
خبرنامه آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز از آخرین اخبار و رویدادها مطلع شوید.

Loading