آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز

اخبار حوزه نقشه برداری مغز

علاوه بر افسردگی و اضطراب، استرس مزمن و تأثیر آن در محل کار می تواند منجر به علائم خستگی مفرط شود که این امر نیز با افزایش فراوانی نارسایی های شناختی در زندگی روزمره همراه است.
داشتن کمی استرس بخشی عادی از زندگی روزمره‌ی ماست که حتی می تواند برای ما مفید هم باشد. فائق آمدن بر وقایع استرس زا می تواند مقاومت بیشتری به ما ببخشد.
محققان در مطالعه ای جدید از یک سیستم واقعیت مجازی (VR) برای فریب دادن ذهن افراد استفاده کردند؛ به طوری که فکر کنند در حال راه رفتن از روی تردمیل می افتند.
تیمی از محققان در دانشگاه آریزونا متوجه شده اند که تابش امواج فراصوت با شدت کم به سمت منطقه ای خاص در قشر پری-فرونتال مغز در افراد سالم می‌تواند حال و هوایشان را بهتر کند و باعث کاهش اتصالات در یک شبکه مغزی شود، که نشان داده شده در اختلالات روانی بسیار موثر است.
عملکردهای مغز توسط مدارهای نورون‌های پالسی (اسپایکی)، که توسط پیوندهای میکروسکوپی، اما بسیار پیچیده به نام سیناپس‌ها به هم متصل می شوند، امکان پذیر است.
محققان دانشگاه کمبریج می گویند: مشکلات مختلف یادگیری به نواحی خاصی از مغز مرتبط نیست (آن طور که قبلا تصور می شد)، در عوض اتصال ضعیف بین 'مراکز' یا 'هاب‌هایی' در مغز، ارتباط بسیار شدیدتری با مشکلات کودکان دارد.
رسوب آهن در مغز با دشواری‌های شناختی در بیماری پارکینسون مرتبط است. این یافته، نتایج مطالعه‌ای در دانشگاه کالج لندن (UCL) است.
به گفته‌ی محققانِ کالجِ کینگ لندن، قرنطینه اثرات روانی منفی از جمله علائم استرس پس از رویداد، سردرگمی و عصبانیت را ایجاد می‌کند.
اگر قلب، خون بسیار کمی را به بدن پمپاژ کند، اکسیژن مغز معمولاً به اندازه‌ی کافی تأمین نمی شود. با این حال، تاکنون مشخص نبود که این مساله چگونه بر ساختار مغز تأثیر می گذارد.
مطالعه‌ا ی جدید در دانشکده مطالعات پیشرفته IMT نشان می دهد که احساس ذهنی از خوشبختی که توسط بسیاری از افراد با تمرین مدیتیشن تجربه می شود با تغییرات مشخص در مغز ارتباط دارد.
خبرنامه آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز از آخرین اخبار و رویدادها مطلع شوید.

Loading