آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز

اخبار حوزه نقشه برداری مغز

مطالعات جدید نشان می‌دهد که رابطه‌ی بین سلامت جسمی و مغزی، بسته به جنسیت‌ تغییر می‌کند.
پژوهشی جدید نشان می‌دهد که پنجره‌های زمانی عصبی در برخی نقاط خاص مغزی، می‌تواند بخشی از نشانه‌های شناختی پیچیده‌ی اوتیسم باشد.
پیش از آن که GPS وجود داشته باشد، انسان‌ها باید مکان یابی را می‌آموختند، و این کار با به خاطر سپردن نشانه‌ها و یاد گرفتن رابطه بین زمان، سرعت و فاصله انجام می‌شد.
دانشمندان علوم اعصاب در دانشگاه Bangor و همچنین UCL برای اولین بار فرآیندهایی که در مغز چند میلی ثانیه قبل از انجام مجموعه‌ای از اعمال، رخ می‌دهد را شناسایی کرده‌اند. این اعمال برای سخن گفتن، نوشتن، ورزش و یا نواختن آلات موسیقی ضروری هستند.
به عنوان بخشی از تولید بزرگترین نقشه‌ی مغز مبتلا به آلزایمر، محققان به مدارک بیشتری دست یافته‌اند که نشان می‌دهد بخش‌هایی از مغز از خود در برابر اثرات مخرب بیماری آلزایمر، محافظت می‌کنند.
واقعیت مجازی (VR) می‌تواند به طور قابل توجهی مشابه دنیای واقعی باشد، اما تحقیق جدید دانشگاه بریتیش کلمبیا (UBC) اختلاف بسیاری میان چگونگی پاسخ روانشناختی افراد در VR و دنیای واقعی یافت.
محققان از هوش مصنوعی (AI) برای کاهش دوز نوعی ماده کنتراست (حاجب) استفاده می‌کنند که ممکن است پس از انجام آزمایشات تصویربرداری تشدید مغناطیسی (MRI) در بدن باقی بماند.
اسکن‌هایی که از مغز میمون‌ها گرفته شده است، حاوی اطلاعات جدیدی درباره‌ی قسمتی از مغز است که وظیفه‌ی پردازش اطلاعات بینایی را بر عهده دارد.
آریل ویلت و تیم تحقیقاتی‌اش در گروه علوم تغذیه دانشگاه Iowa State کشف کرده‌اند که یک هورمون سیری در مقادیر زیاد، می‌تواند احتمال ابتلا به بیماری آلزایمر را در افراد کاهش دهد.
با توجه به یک پژوهش جدید، ترکیب باکتری‌ها و دیگر میکروب‌های موجود در روده، ممکن است رابطه‌ی مستقیمی با خطر دمانس داشته باشد.
خبرنامه آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز از آخرین اخبار و رویدادها مطلع شوید.

Loading