آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز

اخبار حوزه نقشه برداری مغز

مطالعه‌ای جدید نشان می‌دهد که سلامت سیستم عصبی همان اندازه که به دستورالعمل‌های ارسالی از مغز به عضلات وابسته است، به سیگنال‌های ارسال شده از عضلات بزرگ پاها به مغز نیز مرتبط است.
مقاومت در مقابل عطر و طعم دونات‌ها مشکل است و اکنون می‌دانیم چرا! یک مطالعه در رابطه با نحوه‌ی پاسخگویی مغز ما به غذاهای مختلف، نشان داده که خوراکی‌هایی که هم از نظر کربوهیدرات‌ها و هم چربی‌ها غنی باشد، یک برانگیختگی بسیار شدید در قسمت پاداش مغز انسان ایجاد می‌کنند.
محققان دانشگاه کلمبیا دو ناحیه از مغز را شناسایی کرده‌اند که به مزه‌های تلخ و شیرین پاسخ می‌دهند.
محققان دانشگاه Bern نشان داده‌اند که یک قسمت مشخص از مغز - تالاموس- مسئول هر دو اعمال به خواب رفتن و از خواب بیدار شدن است.
مغز انسان یک واحد پردازشی عالی و به طرز فوق العاده‌ای پیچیده است، که از تریلیون‌ها اتصال، بین میلیاردها سلول عصبی تشکیل شده است.
بخش‌هایی از مغز که عقیده بر این است به یادگیری مربوط نمی‌شوند، هنگام رویارویی افراد با مسائل فیزیک، فعال می‌شوند. این مطالعه نشان می‌دهد که فعالیت‌های مغزی می‌تواند با دستورالعمل‌های مختلف، تغییر یابد.
برخی پژوهشگران مایکروسافت در حال مطالعه برای پاسخ دادن به این پرسش هستند که ایمپلنت مغزی چگونه می‌تواند هوش فرد را تقویت کند..
محققین سوئدی، به اطلاعات جدیدی در رابطه با مکانیزم بیولوژیک مبنای رفتارهای خشونت‌آمیز دست یافته‌اند.
دسته‌ای از ژن‌هایی که فقط در انسان یافت شده است، ممکن است نقش اساسی در تکامل مغز بیش از اندازه بزرگ انسان‌ها داشته باشند.
شناسایی الگوها یکی از مهم‌ترین قسمت‌های چگونگی یادگیری و تصمیم‌گیری در مغز انسان است. حال، محققان توانسته‌اند دریابند چه چیزی در مغز انسان‌ها، هنگامی که برای اولین بار به دنبال شناسایی الگوها در هنگام ارائه شدن اطلاعات هستند، رخ می‌دهد.
خبرنامه آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز از آخرین اخبار و رویدادها مطلع شوید.

Loading