FA EN
آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز

اخبار حوزه نقشه برداری مغز

افکار، احساسات و حرکات ما توسط میلیاردها سلول عصبی کنترل می‌شود که در تریلیون‌ها نقطه‌ی ارتباطی ویژه موسوم به سیناپس با یکدیگر در ‌ارتباطند.
محققان دانشگاه ایالتی جورجیا در تلاشند با استفاده از یادگیری‌ عمیق و هوش مصنوعی درباره چگونگی تأثیر بیماری روانی و سایر اختلالات بر مغز بیشتر بیاموزند.
تحقیقات جدید با سرپرستی محققان دانشکده پزشکیNYU Grossman ، شاخص توده‌ی بدنی (BMI) را، که نشانگر چاقی است، به تغییرات در دو ناحیه‌ی مغز یعنی قشر پری فرونتال و اینسولای قدامی مرتبط می‌کند.
براساس مطالعه‌ای جدید، کودکان و نوجوانانی که به بیش از یک زبان صحبت می‌کنند ممکن است با ماده‌ی خاکستری بیشتری به بزرگسالی برسند.
این اطلس نمایانگر نزدیک به ۲۵۰ منطقه‌ی از نظر ساختاری متمایز است که هر یک بر اساس بررسی ۱۰ مغز تهیه شده‌اند. بیش از ۲۴۰۰۰ برش مغزی بسیار نازک دیجیتال شده، به صورت سه‌بعدی گردآوری‌شده و توسط کارشناسان، نقشه‌برداری شده‌اند.
محققان دانشگاه هوکایدو یک ماده نرم و مرطوب را پیدا کرده‌اند که می‌تواند دقیقاً مانند مغز انسان اطلاعات را به خاطر‌ بسپارد، بازیابی کند و فراموش نماید.
تحقیقات جدید نشان می‌دهد که از ریتم‌‌های تولید شده توسط مغز می‌توان برای پیش‌بینی میزان حساسیت به درد استفاده کرد.
تحقیقات انجام شده توسط دانشمندان انستیتو فناوری ایتالیا (IIT) و دانشگاه هاروارد برای اولین بار مکانیسم‌های مورد استفاده‌ی مغز ما برای تشخیص بویی خاص را توضیح می‌دهد.
در یک سری از مطالعات منتشر شده در Current Biology ، یک تیم بین المللی از محققان، به سرپرستی رویال هالووِی، توضیح می‌دهد که...
اگر بتوانیم تأثیر منفی حافظه‌ی بازگشتی را که باعث ترس ما می‌شود، تغییر دهیم چه اتفاقی می‌افتد؟ یک گروه تحقیقاتی از دانشگاه بولونیا در این امر موفق به ایجاد یک پروتکل آزمایشی غیر تهاجمی جدید شده‌اند.
خبرنامه آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز از آخرین اخبار و رویدادها مطلع شوید.

Loading