آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز

اخبار حوزه نقشه برداری مغز

وایدهی ناتو در دانشگاه استنفورد، همراه با همکارانش از موسسه مکس پلانک، با استفاده از پیشرفته‌ترین تکنیک‌های تصویربرداری مغز، نتایج حیرت انگیزی را ارائه کردند که پیشنهاد می‌کرد مغز کودکان احتمالا آنقدر که انتظار می‌رفت، نازک نمی‌شود.
بدن انسان به نوعی یک ساعت بیولوژیکی درونی دارد که دائما درحال فعالیت است. بهتر زیستن ما به عملکرد این ساعت وابسته است.
نقشه‌ای سه بعدی از چگونگی پاسخ مغز به کلمات، می‌تواند راه‌های جدیدی را برای فهم و درمان خوانش پریشی و اختلالات گفتاری فراهم کند.
بسیاری از کشفیات اساسی در علوم اعصاب، مبتنی بر مشاهده‌ي تغییر رفتار در پی وجود ضایعه‌های مغزی بوده‌اند. برای این که مطالعات ضایعه اطلاعات مفیدی را دراختیار قرار دهند باید از تکنیک‌هایی کنترل شده با دقت مکانی بالا برای کمّی سازی دقیق استفاده کنند.
مطالعه‌ای جدید در UCL نشان داد که نوسانات دقیقه به دقیقه فعالیت مغز انسان، با تغییرات سطح دوپامین ارتباط دارد که بر تصمیمات ریسک پذیرانه تاثیرگذار است.
مطالعه‌ی حاضر، تشنج‌های صرعی را در گورخر ماهی-مدل زنده‌ای که به طور گسترده برای مدل سازی فیزیولوژی مغز انسان استفاده می‌شود، مورد بررسی قرار داد.
محققان دانشگاه میسوری برای یافتن نشانگرهای عصب‌شناختی در مغز انسان از اسکن‌های MRI مشابه تصویر بالا استفاده کردند.
دمانس شایع‌ترین بیماری عصبی در افراد مسن است در حالی‌که سردردها، ازجمله میگرن، شایع‌ترین اختلال عصبی در تمام سنین هستند.
از آن جایی که رشته‌های عصبی بازسازی نمی‌شوند، معمولا آسیب به رشته‌های عصبی مغز، نخاع، و اعصاب بینایی منجر به از دست دادن عملکرد مربوطه می‌شود.
سندروم تورت (Tourette Syndrome) که با تیک‌های حرکتی و صوتی شناخته می‌شود، یک اختلال رشد عصبی است که نوجوانان بسیاری را مبتلا می‌کند.
خبرنامه آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز از آخرین اخبار و رویدادها مطلع شوید.

Loading