آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز

اخبار حوزه نقشه برداری مغز

Eli Lilly و همکارانش، و شرکت داروسازی هسته‌ای Avid اعلام کردند که فاز سوم مطالعه‌ی عامل تصویربرداری PET به نام flortaucipir F-18 توانست به اهداف اولیه‌اش دست یابد. این اهداف شامل پیش‌بینی پاتولوژی تاو در مغز و پیش‌بینی تشخیص بیماری آلزایمر بوده‌اند.
یک تکنیک جدید و بسیار دقیق MRI می‌تواند سطح آهن مغز را در بیماران مبتلا به MS بررسی کند. بنا بر نتایج حاصل از مطالعه‌ای جدید که در ژورنال Radiology به چاپ رسیده است، این تکنیک همچنین می‌تواند در شناسایی افرادی که ریسک بالاتری برای ابتلا به ناتوانی‌های فیزیکی دارند کمک کند.
طی پژوهشی جدید مشخص شد که نورون‌هایی که در قسمت عمیق مغز قرار دارند کلید تشخیص دقیق اختلال دو قطبی از افسردگی هستند.
محققان آلمانی اثرات حرکتی و شناختی تحریک عمقی مغز (DBS) را در بیماران مبتلا به پارکینسون مورد مطالعه قرار داده‌اند. نتایج آن‌ها نشان می‌دهد که اثرات مضر شناختی DBS به مسیر عصبی متفاوتی از مسیر مربوط به اثرات حرکتی مورد نظر درمانی مربوط است.
محققان دانشگاه UCLA و کلمبیا روش جدیدی برای ردیابی فعالیت‌های مولکول‌های کوچک در مغز، سروتونین و دوپامین، طراحی کردند.
محققان دانشگاه کمبریج، دستگاهی را در مغز موش کار گذاشتند که هنگام بروز اولین سیگنال‌ها، حمله‌ی عصبی را شناسایی کرده و نوعی ماده‌ی شیمیایی (متعلق به خود مغز) از خود خارج می‌کند که می‌تواند حمله‌ی صرعی را متوقف کند.
یک سیستم تصویربرداری چشمی جدید قابل حمل، که از تکنولوژی نوری تطبیق‌پذیر با قابلیت بهبود رزولوشن بهره برده است، نشان داده که امکان تصویربرداری از گیرنده‌های نوری درون چشم به صورت فردی، امکان پذیر است.
این مکالمات به صورت کاملاً روشن و رنگی قابل دیدن هستند! تکنیک آزمایشگاهی جدیدی طراحی شده که پاسخ‌هایی که مدت مدیدی دانشمندان در انتظارشان بوده‌اند را مهیا خواهد کرد، این پاسخ‌ها در باره بیماری‌های عصبی مانند آلزایمر، اسکیزوفرنی و افسردگی هستند.
این مطالعه‌ي جدید نشان می‌دهد که خطر ابتلا به دمانس (زوال عقل) در بیماران مبتلا به سکته دو برابر بیشتر از مردم عادی است.
با توجه به مطالعه‌ای جدید، در موش‌ها و انسان‌ها، تونل‌های ریزی از مغز استخوان جمجمه به لایه‌ی پوشاننده‌ی خارجی مغز کشیده شده که می‌توانند مسیر مستقیم و بی واسطه‌ای برای سلول‌های ایمنی در شرایط آسیب‌های ناشی از سکته یا دیگر اختلالات مغزی، فراهم کنند.
خبرنامه آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز از آخرین اخبار و رویدادها مطلع شوید.

Loading