آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز

اخبار حوزه نقشه برداری مغز

محققان دانشگاه ملی سنگاپور (NUS)، با کشف یک جنبه‌ی کلیدی از چگونگی گذاری حافظه‌ی کوتاه مدت، گام بزرگی در زمینه‌ی علوم اعصاب محاسباتی شناختی برداشته‌اند.
یک تیم تحقیقاتی به سرپرستی دانشمندان دانشگاه Case Western Reserve با استفاده از پلتفرم Microsoft HoloLens mixed reality اولین سیستم نقشه برداری فعال از مسیرهای آکسونی در مغز انسان را خلق کرده‌اند.
آیا یک کاربرد واقعی، در پس خواب‌های ترسناک وجود دارد؟ برای پاسخ دادن به این سوال، محققان دانشگاه ژنو UNIGE، و بیمارستان‌های دانشگاهی ژنو HUG سوییس، با همکاری ...
افرادی که چیزهایی را می‌بینند یا می‌شنوند که در واقعیت وجود ندارند، ممکن است نشانه‌های سایکوز را داشته باشند که تحت عنوان اختلالات سایکوتیک یا روان پریشانه شناخته می‌شوند.
محققان دانشگاه آکسفورد کشف کردند که دانشِ آموخته شده، بسته به چگونگی اکتساب آن‌ها در شبکه‌های متفاوت مغز ذخیره می‌شود.
نتایج پژوهشی جدید در دانشگاه بوستون بیان می‌کند هر شب که به خواب می‌روید، اتفاق شگفت آوری در مغز شما رخ می‌دهد؛
یک تیم تحقیقاتی بین المللی، که توسط دانشمندانی از سنگاپور و ایالات متحده‌ی آمریکا، هدایت می‌شدند، شواهد جدیدی را یافته‌اند که نشان می‌دهد یک رابطه‌ی بنیادی بین تخریب و تضعیف چشم و مغز وجود دارد.
مطالعه‌ای که اخیرا در ژورنال JAMA Pediatrics منتشر شده است، به والدین هشدار می‌دهد که قدرت خواندن و نوشتن و توانایی‌های زبانی کودکان با استفاده‌ی زیاد از صفحه نمایش‌های مختلف، آسیب می‌بیند، و اکنون اسکن‌های MRI از مغز کودکان نتایج این پروژه را تایید می‌کند.
مطالعه‌ای جدید در موش‌ها از نقش ناشناخته‌ی‌ بخش مرکزی آمیگدال پرده برداشت که می‌تواند در تشدید و تضعیف سیگنال‌های درد در مدارهای مغزی نقش داشته باشد.

مسیرهای جدید در آمیگدال

06 آذر 1398 17 بازدید
محققان دانشگاه تگزاس در سن آنتونیو، پیشتاز یک مطالعه‌ی نوین در مورد مغز هستند که روشن می سازد قسمت آمیگدال مغز چطور عمل می‌کند و می‌تواند در شناخت اختلالات استرس پساجراحتی، اضطراب، افسردگی و آلزایمر کمک کننده باشد.