ورود / ثبت نام


تجهیزات آزمایشگاه تحریک الکتریکی فراجمجمه‌ای مغز

تجهیزات اصلی موجود در بخش تحریک الکتریکی فراجمجمه‌ای مغز آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز ایران:

  • StarStim tCS system
  • StarStim tCS system MR
  • neuroConn DC-STIMULATOR PLUS
  • neuroConn DC-STIMULATOR MR

Star Stim

Star stim یک دستگاه تحریک الکتریکی ترکیبی با EEG می‌باشد که دارای 8 کانال است. این دستگاه داری یک کلاه است که 39 موقعیت را بر اساس سیستم 10-10 برای قرار دادن الکترود ها بر روی سر طراحی کرده است. الکترودها شامل الکترودهای خشک و مرطوب حامل ژل جهت انجام EEG ، الکترودهای در سایز های مختلف جهت انجام تحریک (tCS) و الکتروهای ترکیبی و همچنین الکترودهای رفرنس می‌باشد. نرم افزار مربوط به این دستگاه NIC است که این امکان را به ما می‌دهد تا مطالعه آنودال داشته باشیم و همچنین بتوانیم گروه شم و یا روش دو سو کور را در مطالعات خود لحاظ کنیم.

شکل 1

DC-STIMULATOR PLUS for tDCS and tACS

این دستگاه تک کاناله تحریک الکتریکی مغزی است که می‌تواند جریان ضعیفی را به صورت مستقیم و متناوب تولید کند. قابلیت تنظیم جریان تا ±4,500 µA , و تنظیم زمان تا 30 دقیقه را دارد. به کمک این دستگاه می‌توان 4 مود استاندارد TDCS( تحریک پیوسته)، تحریک پالسی، سینوسی و توزیع پیوسته را داشت. همچنین می‌توانیم گروه شم و یا روش دو سو کور را در مطالعات خود لحاظ کنیم.

شکل 2

StarStim tCS system MR

کاربردها:

  • بررسی اثر آنی تحریک الکتریکی بر عملکرد مغز با استفاده از داده fMRI و MRS
  • بهبود و شخصی‌سازی پروتکل‌های درمانی تحریک الکتریکی
  • ایجاد سیستم حلقه بسته بر اساس عملکرد مغز جهت بهینه‌کردن پارامترهای تحریک الکتریکی (با استفاده از روش‌های یادگیری عمیق)

شکل 3

neuroConn DC-STIMULATOR MR

استیمولاتور سازگار با MRI جهت تحریک الکتریکی در حین انجام MRI استفاده می شود. این دستگاه دارای دو باکس و استیمولاتور است که یک باکس آن و کابل‌های اتصال و الکترودهای آن را می توان در داخل اتاق MRI قرار داد و تحریک الکتریکی هم زمان با تصویر برداری MRI را انجام داد.

شکل 4

خبرنامه آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز

با عضویت در خبرنامه آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز از آخرین اخبار و رویدادها مطلع شوید.

پرداخت هزینه آزمایشات دریافت گواهی پشتیبانی
صفحه اصلی
جستجو
دسته بندی
باشگاه
حساب کاربری