FA EN
آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز

داستان های موفقیت

فاطمه  بدرقه

نام: فاطمه
نام خانوادگی: بدرقه
رشته تحصیلی: مهندسی پزشکی
مقطع تحصیلی: کارشناسی ارشد
عنوان پروژه: طراحی و اعمال تحریک‌های آشکارکننده‌ی فعالیت‌های غیرطبیعی نواحی هدف در درمان با تحریک عمقی مغز در افراد مبتلا به افسردگی مقاوم به درمان
مجری طرح: دکتر مهدی میرباقری

با آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز از طریق بازدیدی که از طرف گروه فیزیک و مهندسی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران انجام شد، آشنا شدم.
این آزمایشگاه امکانات مورد نیاز برای انجام پروژه را در اختیار اینجانب قرار داده است. در مدت زمان انجام پروژه ، همکاری پرسنل آزمایشگاه ، به ویژه بخش ارتباط با مشتری و کارشناسان بخش MRI بسیار خوب بوده است.
از مدیریت محترم و پرسنل آزمایشگاه کمال تشکر را دارم.

زهرا  نسیمی

نام: زهرا
نام خانوادگی: نسیمی
رشته تحصیلی: مهندسی پزشکی
مقطع تحصیلی: دانشجوی دکتری
عنوان پروژه: تحریک الکتریکی فراجمجمه ای جریان مستقیم با تمرینات حرکتی به منظور کاهش مدت زمان رسیدن به بهبودی قدرت چنگش دست بیماران سکته مغزی دارای نقص حرکتی
مجری طرح: محمد رستمی

در برگزاری کنفرانس های علمی و همچنین آشنایی با استاد فرزانه، جناب آقای دکتر آی با آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز آشنا شدیم.
در این آزمایشگاه بسیاری از آزمایشات خاص که نیازمتد تجهیزات مدرن و آشنایی کاربران بود به راحتی انجام می گرفت. به صورتیکه تصویربرداری fMRI همزمان با تحریک TES برای اولین بار در خاورمیانه توسط این آزمایشگاه انجام گرفت که تحول بزرگی از آزمایشات مدولار کارنو می باشد.
امید است با استفاده از تجهیزات و متخصصان آن مرکز بتوان در آینده نزدیک آزمایشات خاص علوم شناختی که تا کنون در جهان صورت نگرفته است، انجام گردد.

کیومرث  شریفی

نام: کیومرث
نام خانوادگی: شریفی
رشته تحصیلی: مهندسی پزشکی
مقطع تحصیلی: کارشناسی ارشد
عنوان پروژه: بازسازی تصاویر از قشر بینایی
مجری طرح: دکتر علی قاضی زاده

آشنایی بنده با آزمایشگاه نقشه برداری مغز از طریق استاد راهنمای اینجانب صورت گرفت. فعالیت و انجام پروژه در آزمایشگاه تجربه بسیار خوب و سازنده ای برای بنده بود. پرسنل منظم، فضای کاری حرفه ای و دقت در فرایند وقت دهی و انجام آزمایش باعث بهبود کیفیت پروژه و سرعت بخشیدن به آن شد.
در نهایت از تمامی همکاران و پرسنل آزمایشگاه بابت تمام زحماتشان نهایت تشکر را دارم.
کیومرث شریفی

هدیه دباغ

نام: هدیه
نام خانوادگی: دباغ
رشته تحصیلی: روانشناسی ورزش
مقطع تحصیلی: کارشناسی ارشد
عنوان پروژه: تاثیر تمرینات نوروفیدبک بر توجه و عملکرد مهارت سرویس بدمینتون در ورزشکاران نیمه ماهر
مجری طرح: دکتر حسن غرایاق زندی

تقریبا دو سالی هست که با شاخه دانشجویی آزمایشگاه نقشه برداری مغز آشنا شدم و چندین سمینار رو در ازمایشگاه شرکت کردم. با عده ای از دوستانِ رشته روانشناسی ورزش کارگروه نورواسپرت را با همکاری جناب دکتر دادجو در شاخه دانشجویی تشکیل داده و بنده به عنوان دبیر کارگروه نورواسپرت حدود یک سال و نیم در ازمایشگاه فعالیت میکنم و با توجه به علاقم طرح پژوهشی خودم را با عنوان «تاثیر تمرینات نوروفیدبک بر توجه و عملکرد مهارت سرویس بدمینتون بازیکنان لیگ برتر بدمینتون بانوان ایران در سال ۱۳۹۹»در آزمایشگاه انجام دادم و پایان نامه خودم رو در دانشکده تربیت بدنی دانشگاه تهران با نمره کامل دفاع کردم.
از مدیریت محترم آزمایشگاه نقشه برداری مغز ایران و نیز پرسنل بی نظیر این مرکز به خاطر همکاری صمیمانه و تحمل و صبوری‌شان، کمال تشکر را دارم.

سارا سیمرغ

نام: سارا
نام خانوادگی: سیمرغ
رشته تحصیلی: علوم سلولی کاربردی
مقطع تحصیلی: دکتری
عنوان پروژه: بررسی نانوذرات اکسید آهن در مدل بیماری پارکینسون
مجری طرح: خانم دکتر رفیعه علیزاده

از طریق یکی از دانشجویان با این مرکز آشنا شدم و بسیار از کادر مجرب و تخصصی این مرکز راضی بودم . پروژه من در تایم دقیق خود با هماهنگی های لازم در این مرکز شروع و در تایم مورد نظر به پایان رسید. تمام نتایج به دست آمده از پروژه من در این مرکز مطابق با آنالیز مقالات و استانداردهای جهانی ثبت شد و مقاله خود را در بالاترین impact به چاپ رساندم
پرسنل این مرکز با حوصله و تمام وقت به تمام سوالات علمی من پاسخ دادند
و من در کل خیلی از این مرکز راضی بودم و از آنها در مقاله خود نیز تشکر کردم

مرتضی  امینی

نام: مرتضی
نام خانوادگی: امینی
رشته تحصیلی: آمار
مقطع تحصیلی: دکتری
عنوان پروژه: طبقه بندی بیماری از روی تصاویر MRI مغزی به کمک روش های یادگیری ماشین
مجری طرح: دکتر مرتضی امینی

از طریق همکاران در دانشکده فنی دانشگاه تهران و فعالیت های ترویجی مرکز ماننده برگزاری مسابقات و کنفرانس با مرکز آشنا شدم.


تعامل بسیار خوبی با همکاران در مرکز از نظر گفتگوی علمی رو در رو داشته و همکاری بسیار خوبی با همکاران بخش ارتباط با مشتری و بایوبانک داشتم.


فاطمه جم

نام: فاطمه
نام خانوادگی: جم
رشته تحصیلی: معماری
مقطع تحصیلی: دکتری
عنوان پروژه: : ارزیابی تاثیر سبک نمای ساختمان‌های مسکونی بر فعالیت مغزی افراد ( یک مطالعه fMRI اکتشافی)
مجری طرح: دکتر حمیدرضا عظمتی

آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز را یکی از دوستان شاغل در آزمایشگاه علوم شناختی دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی به من معرفی کردند.


با توجه به همکاری خیلی عالی عزیزان در بخش‌های مختلف آزمایشگاه و محیط مناسب آن، کار با آرامش پیش رفت اما روند پروژه با توجه به میان رشته ای بودن آن برای من کمی با چالش همراه بود.

شیما عظیما

نام: شیما
نام خانوادگی: عظیما
رشته تحصیلی: مدیریت بازرگانی/بازاریابی
مقطع تحصیلی: دکتری
عنوان پروژه: ارزیابی تاثیرات تبلیغات نوستالژیک بر رفتار مصرف کننده: پژوهشی ترکیبی با استفاده از روش های کمی، کیفی و بالینی
مجری طرح: دکتر علی مطیع نصرآبادی

آشنایی من با آزمایشگاه نقشه برداری مغز از طریق کارگاه نورومارکتینگ بود که حوزه فعالیت تخصصی خودم در این حوزه بود. این کارگاه از نظر علمی در سطح مطوبی بود و من برای آشنایی بیشتر با مفاهیم علوم شناختی و ابزارهای کاربردی در این موضوع به کارگاه سه روزه EEG آمدم که دکتر نصرآبادی نیز مدرس این کارگاه بودند. پس از حضور در این کارگاه به مدت یک هفته کارآموزی در بخش ثبت EEG آمدم تا با اجزاء تا بیشتر با اجزاء ثبت سیگنال آشنا شوم. و سپس پروژه خودم در آزمایشگاه تعریف شد، همواره همراهی تیم ارتباط با مشتریان و تیم ثبت سیگنال و پردازش برایم ارزشمند بوده و سعی این تیم ها برای بهبود و تسریع در روند انجام پروژه شایسته تقدیر است.
با تشکر
شیما عظیما
دی ماه 98

امیر  عباسقلی پور

نام: امیر
نام خانوادگی: عباسقلی پور
رشته تحصیلی: تربیت بدنی
مقطع تحصیلی: دکتری
عنوان پروژه: تاثیر تمرینات ایروبیک در آب و خشکی بر تحریک پذیری حسی، نوروپلاستیسی و تعادل بیماران دیابتی نوع2
مجری طرح: دکتر مهدی شهبازی

نحوه آشنایی توسط استاد راهنما انجام شده است. کار و فعالیت در محیط آزمایشگاه بسیار حس خوبی بود مخصوصا از پرسنل محترم و نظم و دقت فرایند کاری و پژوهشی . در کل از مجموعه رضایت بالایی دارم و خاطره خوبی از آنجا در ذهنم ثبت گردیده است.
با تشکر
امیر عباسقلی پور

لیدا شفقی

نام: لیدا
نام خانوادگی: شفقی
رشته تحصیلی: علوم اعصاب
مقطع تحصیلی: دکترای تخصصی
عنوان پروژه: بررسی اثر بومتانید بر ویژگی های علامت شناختی، سازمانبندی عصبی و بیان ژن ها در اختلال وسواس فکری-عملی
مجری طرح: دکتر محمودرضا حاجی قاسم

از اواسط پاییز سال 95 که طی یک بازدید دانشکده ای با آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز آشنا شدیم، دور از تصور نبود که ارزیابی مدارهای مغزی را به عنوان یکی از متغیرهای پروژه پایان نامه دوره ی دکتری در نظر بگیریم. صحبت های اولیه پیرامون راه اندازی بخش تصویربرداری عصبی پروژه ما، مهرماه سال هزار و سیصد و نود و هفت آغاز شد. در همان دیالوگ های آغازین و مکالمات کوتاه اولیه مشهود بود که با فضایی متفاوت از آنچه که مرسوم ازمایشگاه های تحقیقاتی است مواجه هستم. موضوعی که برای من با تمام موارد غیرقابل پیش بینی که راجع به مولفه های آن فضا در ذهن داشتم، و بیمارانی که قرار بود روند تصویربرداری برای آنها اجرا شود، اهمیت بیشتری نیز پیدا میکرد. محیط مدرن، منظم، حرفه ای و در عین حال گرم و صمیمی آزمایشگاه نقشه برداری مغز این اطمینان و نوید را ایجاد میکرد که دورانی پویا و با نشاط در انتظار است. در نهایت و پس از سپری کردن یک دوره ی یکساله در آن محیط، و ارتباط با مسئولین برنامه ریزی و مجریان تصویربرداری مغزی به روش تشدید مغناطیسی، میتوان اعتراف کرد که خروجی کار از بسیاری جوانب، فراتر از انتظارات و پیش فرض های نخستین بود.