آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز

داستان های موفقیت

آرمین فروزان فر

نام: آرمین
نام خانوادگی: فروزان فر
رشته تحصیلی: مهندسی پزشکی
مقطع تحصیلی: کارشناسی ارشد
عنوان پروژه: بصری سازی اندام مورد نظر مغزی به کمک واقعیت افزوده با استفاده از شبکه عصبی عمیق
مجری طرح:

نحوه آشنایی با آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز: از طریق یکی از دوستانم که در دانشکده مهندسی پزشکی دانشگاه تهران تحصیل میکند با آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز آشنا شدم. در این آزمایشگاه به ثبت داده ی ام آر آی از انسان سالم نیاز داشتم که با کمک و همکاری اعضای مختلف کارهای من به سرعت انجام شد

فرزانه لعل خاکپور

نام: فرزانه
نام خانوادگی: لعل خاکپور
رشته تحصیلی: علوم شناختی، روانشناسی شناختی
مقطع تحصیلی: کارشناسی ارشد
عنوان پروژه: بررسی تاثیر اضطراب القایی بر بازداری پاسخ
مجری طرح: دکتر رضا رستمی

نحوه آشنایی با آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز: از طریق بازدید از آزمایشگاه. اول کار که اومدم آزمایشگاه، مشاورین پروژه بخصوص آقای پروین راهنمایی های خوبی در رابطه با استفاده از دستگاه ها و پروسه اداری کردند. یکی از ابزارهایی که لازم داشتم در آزمایشگاه نبود که خوشبختانه با همکاری کارشناسان، امکان استفاده از آن فراهم شد. در طول اجرای پروژه هم کارشناسان بخش و مشاورین در زمینه ثبت سیگنال و تعیین وقت بسیار منظم بودند و تجربه جالبی را رقم زدند. چیزهای زیادی یاد گرفتم و از خانم پورعباسی و سایر کارشناسان و همچنین آقای رستمی و خانم ذاکری بابت همکاری شان ممنونم.

زهرا نعمتی

نام: زهرا
نام خانوادگی: نعمتی
رشته تحصیلی: تربیت بدنی – یادگیری حرکتی
مقطع تحصیلی: دکتری
عنوان پروژه:
مجری طرح:

نحوه آشنایی با آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز: پیش از هر چیز از همکاری صمیمانه کلیه پرسنل آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز تشکر میکنم که حین اجرای آزمایش محیطی آرام را برای انجام پروژه من فراهم کردند. من از طریق بازدید با آزمایشگاه آشنا شدم.
از آنجایی که پروژه من ترکیبی از پژوهش میدانی و آزمایشگاهی بود، به کمک تک تک دوستان نیاز داشتم. از جناب آقای دکتر حسین زاده نهایت تشکر را دارم که علاوه بر مشاوره علمی، شرایط را برای هرچه بهتر اجرا شدن پروژه فراهم کردند. از تمام همکاران واحد ارتباط با مشتریان ( آقای شبان، خانم گلبرگ، خانم ذاکری، آقای رستمی و خانم قائم پناه)، تاسیسات (آقای شورین)، حراست، خدمات (آقایان عاقلی و پیرزیاد)، خانم پورعباسی، خانم صادق بیگی، کلیه همکاران پردازش سیگنال، آقای طیب و آقای خدایی کمال تشکر را دارم.

محمد امین سرائی

نام: محمد امین
نام خانوادگی: سرائی
رشته تحصیلی: روانشناسی
مقطع تحصیلی: کارشناسی
عنوان پروژه: بررسی تاثیر نماز بر کاهش فعالیت شبکه حالت پیش فرض مغز توسط EEG
مجری طرح: دکتر سید روح الله حسینی

با سرچ کردن و تماس گرفتن با تمامی مراکز تحقیقاتی مرتبط برای انجام پروژه fMRI، آزمایشگاه نقشه برداری مغز را انتخاب کردم.

شرایط این روز ها برای پژوهشگران جوان چالش های متعددی ایجاد می کند. پروشه ارزشیابی طرح ها و اخذ مجوز گاهی آنقدر دشوار می شود که ممکن است پژوهشگران را از انجام کار های نوآورانه پژوهشی منصرف کند. آزمایشگاه نقشه برداری مغز کمک بزرگی به من کرد تا بدون درگیر شدن در پروسه های هزینه بر و زمان بر مقدماتی برای تایید شدن و انجام پروژه، بتوانم به تحقیق در حوزه مورد علاقه خودم با یکی از بهترین دستگاه های تصویر برداری، یعنی اف ام آر آی بپردازم. همچنین مشاوره دوستانه و صمیمی پرسنل آزمایشگاه باعث شد تا راه انجام پژوهش برای من بهتر، آسان تر و لذت بخش تر شود.

علی خسروشاهی زاده

نام: علی
نام خانوادگی: خسروشاهی زاده
رشته تحصیلی: مهندسی پزشکی
مقطع تحصیلی: کارشناسی ارشد
عنوان پروژه: تاثیر نوع و زمانبندی راهنماهای حرکتی در ارتباطات کارکردی نواحی توموری در بیماران پارکینسونی
مجری طرح: دکتر سید کمال الدین ستاره دان

نحوه آشنایی با آزمایشگاه: آشنایی من با آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز توسط آقای دکتر سید کمال الدین ستاره دان، استاد دانشگاه تهران بوده و حدود یک سال پیش با همکاری دکتر لیلا علی بیگلو، پروژه ای مربوط به بیماران پارکینسونی را شروع کردم. با توجه به امکانات روز و الزامات سوال طرح شده، تصمیم بر انجام پروژه در آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز گرفته شد و از همکاری خوب همکاران آزمایشگاه متشکرم.

مسعود یعقوبی

نام: مسعود
نام خانوادگی: یعقوبی
رشته تحصیلی: علوم شناختی
مقطع تحصیلی: کارشناسی ارشد
عنوان پروژه: اثر تعدیل عصبی بر ارتباطات موثر مغز
مجری طرح: دکتر رضا رستمی، دکتر علی مطیع نصرآبادی

نحوه آشنایی با این مرکز: اولین آشنایی بنده از طریق حضور در کارگاه های آموزشی آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز بوده. حضور در این کارگاه ها، مبنایی بر شروع کار علمی و تعریف موضوع پروژه کارشناسی ارشد من شد. برای انجام پروژه نیز از مجموعه آزمایشگاه کمک گرفتم و با انجام پروژه و بهره مندی از همکاری و مشاوره های اعضای مجموعه، در حد امکان دانش مکفی را کسب نمودم.

سینا تقی زاده

نام: سینا
نام خانوادگی: تقی زاده
رشته تحصیلی: MBA – بازاریابی
مقطع تحصیلی: کارشناسی ارشد
عنوان پروژه: بررسی اثر بازاریابی عصبی بر فروش اینترنتی محصولات فیزیکی
مجری طرح: دکتر هدیه دیوسالار

نحوه آشنایی با آزمایشگاه: از طریق اینترنت با این مرکز آشنا شدم و انجام پروژه را در اسفند ماه 96 شروع کردم. زمان ها بسیار کم و محدود بود و پروژه بیش از یک سال در دیتا گیری مشغول ماند و در تحلیل نیز همین مشکلات بوجود آمد که کار را بسیار طولانی کرد و ولی در نهایت پس از انتظار طولانی کار به اتمام رسید و از نتیجه اخذ شده رضایت کافی را داشتم. از همکاری خوب همکاران این مرکز نهایت تشکر را دارم.

غلامرضا بندلی

نام: غلامرضا
نام خانوادگی: بندلی
رشته تحصیلی: علوم اعصاب شناختی
مقطع تحصیلی: دکتری
عنوان پروژه: سیگنال های مغزی در مواجهه با بی قاعدگی های نحوی و معنایی
مجری طرح: دکتر پورمحمد

نحوه آشنایی با آزمایشگاه: از طریق پژوهشکده علوم شناختی و به توصیه ی اساتید پژوهشکده با آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز ارتباط گرفتیم.
مراحل ثبت پروژه در آزمایشگاه به خوبی انجام گرفت، در مراحل مختلف طراحی تسک و ثبت دیتا نیز همکاری ها خوب بود ، در مجموع سپاسگزار مدیریت و کادر آزمایشگاه هستیم. اگر بخواهم یک نقد کلی داشته باشم، توصیه میکنم آموزش های روانشناسی مواجهه و ارتباط با پژوهشگران را برای کادر کارشناسان ثبت دیتا داشته باشید.

حسن فرهی

نام: حسن
نام خانوادگی: فرهی
رشته تحصیلی: فیزیک پزشکی
مقطع تحصیلی: دکتری
عنوان پروژه: پیش بینی ها و تغییرات عصبی مرتبط با پاسخ بر درمان شناختی- رفتاری در افراد مبتلا به اختلال اضطراب فراگیر
مجری طرح: دکتر محمد علی عقابیان

اینجانب از طریق اساتید و همکاران مرکز تصویر برداری و آنالیز تصاویر مغزی(نیاگ) واقع در بیمارستان حضرت امام خمینی با آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز آشنا شده و طرح پژوهشی خود را برای اجرای عملیاتی در آن طراحی کردم.

هدف اصلی این طرح کمک به ایده پیش بینی نتیجه درمان در اختلالات روانپزشکی (با تمرکز بر اختلال اضطراب فراگیر) قبل از شروع مداخله و اجتناب از فرایند طولانی آزمایش و خطا در پیدا کردن مداخله مناسب برای فرد مبتلا می باشد.هدف دوم طرح،بررسی این نکته است که آیا درمان قادر هست مکانیسم های نوروبیولوژیک پیدا شده قبل از شروع مداخله را هدف قرار داده و تغییر دهد.موضوع فوق برای نخستین بار در ایران درقالب طرح حاضر بررسی شده و جمع زیادی از متخصصان در آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز،مرکز نیاگ و دانشکده علوم رفتاری و سلامت روان(دانشگاه علوم پزشکی ایران) با آن همکاری می کنند.نکته ای که اجرای طرح یاد شده را برای اینجانب بسیار هیجان انگیز کرده است.مشارکت تیمی و گروهی افراد از حوزه های مختلف در آن می باشد که حوزه های متنوعی از روانشناسی بالینی،فیزیک پزشکی،آمار تا تصویربرداری عصبی را شامل میشود.

محمد رضا ناظم زاده

نام: محمد رضا
نام خانوادگی: ناظم زاده
رشته تحصیلی: مهندسی پزشکی
مقطع تحصیلی: دکتری
عنوان پروژه: بررسی سازماندهی مجدد شبکه حافظه بعد از جراحی لوپ گیجگاهی در بیماران صرع
مجری طرح: محمد رضا ناظم زاده

سابقه دوستی با رئیس آزمایشگاه و معاون آزمایشگاه بعد از بازگشت به کشور و معرفی آزمایشگاه توسط ایشان و طی یک بازدید از فضا و محیط آزمایشگاه و دستگاههای نوین این مرکز تصمیم به انجام پروژه های صرع در آزمایشگاه نقش برداری مغز شدم.

کلا بنده از تمام همکاران و مسئولین آزمایشگاه کمال رضایت را دارم و در محیطی بسیار صمیمی و دوستانه در جهت پیشبرد اهداف عالیه انسانی،اخلاقی و بالینی ،همکاری و مساعدت کامل را انجام می دهند.