آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز

داستان های موفقیت

شکوفه ذوالقدری ها

نام: شکوفه
نام خانوادگی: ذوالقدری ها
رشته تحصیلی: فیزیک پزشکی
مقطع تحصیلی: کارشناسی ارشد
عنوان پروژه: بررسی و آنالیز الگوی مغزی حرکات ساده دست با استفاده از داده های fMRI به منظور ارتباط مغز با کامپیوتر
مجری طرح: دکتر نادر ریاحی عالم

طریقه آشنایی من با این مرکز استادم دکتر نادر ریاحی عالم بود که مرا معرفی کردند، یکی از مزیت های این مرکز نو بودن تجهیزات آزمایشگاه بود و مثل مراکز دیگر مجبور نبودیم زمانی را به خاطر خرابی تجهیزات معطل باشیم، برخورد خوب کارشناس آزمایشگاه ام آر آی خانم کریمی هم واقعا خوب بود و ایشان همکاری خیلی خوبی با ما داشتند.

علی معبودی

نام: علی
نام خانوادگی: معبودی
رشته تحصیلی: نانو فناوری
مقطع تحصیلی: دکتری
عنوان پروژه: ساخت و بررسی عملکرد یک سامانه نانوبیوهیبریدی برای اهداف تشخیص و دارورسانی
مجری طرح: دکتر شجاع الساداتی

برای پروژه دکترای خودم به این مرکز مراجعه کردم و در آن زمان مهندس کهن پور کارشناس آزمایشگاه ام آر آی کار من را انجام دادند و من رضایت کامل از ایشان داشتم، در کل از نتایج راضی بودم و از نظر کیفیت هم خیلی خوب بود.

سیما دست آموز

نام: سیما
نام خانوادگی: دست آموز
رشته تحصیلی:
مقطع تحصیلی:
عنوان پروژه: پایلوت پروژه پایان نامه برای به دست آوردن نمونه تصاویر جهت تشخیص ADHD
مجری طرح: دکتر شهرزاد طهماسبی بروجنی

برخورد همکاران شما در این مرکز خیلی خوب بود و همه چیز خوب و عالی بود اما ای کاش دستگاه ام آر آی این مرکز نسبت به دستگاه های حال حاضر دنیا پیشرفته تر بود.

بیتا  حیدری

نام: بیتا
نام خانوادگی: حیدری
رشته تحصیلی: مدیریت ورزشی
مقطع تحصیلی: کارشناس ارشد
عنوان پروژه: مقایسه اثر تیزر تبلیغاتی دو برند ورزشی داخلی و خارجی بر تغییرات EEG (نمونه ها حین تماشای تیزر تبلیغاتی امواج مغزی آنها ثبت می شود که تغییرات بررسی شود)
مجری طرح:

نحوه آشنایی من با این مرکز به این صورت بود که تابلو آزمایشگاه را در دانشگاه دیده بودم و چون فهمیدم دستگاه های این مرکز ساخت کشورهای خارجی هستند و کیفیت بالایی دارند، تمایل به انجام کارم در این مرکز پیدا کردم. دستگاه EEG این مرکز واقعا عالی بود و کاربرد بسیار زیادی در رشته های مختلف دارد و به بقیه محققین توصیه میکنم از این دستگاه استفاده کنند.

5

امیر رضا آریا مقدم

نام: امیر رضا
نام خانوادگی: آریا مقدم
رشته تحصیلی:
مقطع تحصیلی:
عنوان پروژه: بررسی کاهش توده چربی زیر پوستی دو گروه آزمایشی حیوان آزمایشگاهی rat
مجری طرح: دکتر سید نصراله سجادی

ما بر روی چاقی تست انجام دادیم از طریق تست هایی بر روی موش، طریق آشنایی من با این مرکز ایترنت بود، از نحوه برخورد و همکاری پرسنل این مرکز بسیار راضی بودم.

محسن لطفعلیان

نام: محسن
نام خانوادگی: لطفعلیان
رشته تحصیلی:
مقطع تحصیلی:
عنوان پروژه: بررسی یافته های Conventional and DTI MRI مربوط به مغز و اوربیت در بیماری VKH
مجری طرح: دکتر حسن هاشمی

پروژه ما در این مرکز موفقیت آمیز بود، هماهنگی ها با توجه به اینکه این مرکز تازه راه افتاده بود خیلی خوب بود و چون پزشک همراهمون بود برای انجام آزمایش خیلی خوب پروژه انجام شد، کارشناسان این مرکز همکاری خوبی با ما داشتند، این مرکز چون امکانات خوبی دارد باید در اختیار محققین کل کشور قرار گیرد و همه بیایند و از این امکانات استفاده کنند ضمن آنکه قیمت های این مرکز نسبت به مراکز دیگر خیلی مناسب است.

مسعود  سراجی

نام: مسعود
نام خانوادگی: سراجی
رشته تحصیلی:
مقطع تحصیلی:
عنوان پروژه: شناسایی اختلالات ایجادشده در مسیرهای بینایی Magno, Parvo,Konio با استفاده از پتانسیل های برانگیخته بینایی در بیماری MS
مجری طرح: خانم دکتر مریم محبی آشتیانی

طریقه آشنایی من با این مرکز استادم بود، از روال کلی انجام پروژه ام راضی بودم اما در قسمت گواهی های پزشک معالج کمی روال کار کند پیش میرفت، کارشناسان این مرکز همکاری خیلی خوبی با من داشتند.

ویدا مهدی زاده فر

نام: ویدا
نام خانوادگی: مهدی زاده فر
رشته تحصیلی:
مقطع تحصیلی:
عنوان پروژه: تحلیل دینامیکی سیگنال الکتروانسفالوگرافی والدین کودکان مبتلا به اوتیسم
مجری طرح: دکتر علی فلاح

یکی از مشخصه های مهم آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز که آن را از سایر مراکز متمایز میکند، دستگاههای با کیفیتی هست که در بخش EEG استفاده شده و این موضوع باعث اطمینان محققین از کیفیت بالای داده ثبت شده می شود.زمانبندی دقیق و دقت بالای کارشناسان حین ثبت داده از نکات مثبت این مرکز هست که در پیشبرد پروژه من موثر بود.

الیاس ابراهیم زاده

نام: الیاس
نام خانوادگی: ابراهیم زاده
رشته تحصیلی: مهندسی پزشکی
مقطع تحصیلی: دانشجوی دکتری
عنوان پروژه: مکان یابی کانون های صرع از طریق ثبت همزمان EEG- fMRI
مجری طرح: دکتر حمید سلطانیان زاده

نحوه آشنایی من با این مرکز از طریق استادم آقای دکتر سلطانیان زاده بود و با توجه به شناختی که از امکانات به روز این مرکز داشتیم تصمیم به انجام کار در این مرکز را گرفتیم، پروژه ما یک طرح مشترک بین دانشگاه تهران، یک لابراتوار در کانادا و بیمارستان پارس بود، برخورد ها در این مرکز عالی بود و کارها خیلی منظم پیش میرفت و هرکجا به مشکلی برمی خوردیم دکتر حسین زاده به علت تسلط کافی موضوع را حل میکردند. تکنولوژی آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز در واقع پایه و اساسی شد برای پروژه ما.

نوشین قویدل

نام: نوشین
نام خانوادگی: قویدل
رشته تحصیلی: پزشک عمومی و دانشجوی دکترای علوم اعصاب دانشگاه شهید بهشتی
مقطع تحصیلی: دانشجوی دکتری
عنوان پروژه: بررسی ارتباط بین یافته های fMRI و مولکول های دخیل در انواع مرگ سلولی برنامه ریزی شده در خون افراد معتاد به متامفتامین
مجری طرح: دکتر جمال شمس

طریقه آشنایی من با این مرکز از طریق استاد راهنمایم بود جناب آقای دکتر شمس، بعد از اینکه آقای دکتر حسین زاده پروژه من را تایید کردند کارم را شروع کردم، همکاری پرسنل آزمایشگاه ام آر آی خیلی خوب بود همچنین آقای مهندس خدایی در بخش پردازش تصویر، از لحاظ بحث ورود و خروج و هماهنگی تردد ها آقای مهندس طیب همکاری خیلی خوبی داشتند.