آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز

داستان های موفقیت

فاطمه سادات رشیدی

نام: فاطمه سادات
نام خانوادگی: رشیدی
رشته تحصیلی: ژنتیک انسانی
مقطع تحصیلی: کارشناسی ارشد
عنوان پرژه: بررسی عصب بینایی جنین مبتلا به نابینایی
مجری طرح: دکتر نورمحمد قیاسوند

ما قبل از انجام پروژه در آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز، فکر میکردیم پروژۀ تعریف شده بدون پاسخ هست و تصاویر ام. آر. آی. که قبلاً تهیه شده بود، فاقد دیتای مورد نظر ما بود تا اینکه با آزمایشگاه آشنا شدیم و تلاشی که همکاران آزمایشگاه برای کسب تصویر با رزلوشن عالی داشتند، ستودنی بود. کیفیت تصاویر أخذ شده فوق العاده بود، به طوری که پیشتر در هیچ مرکز موفق به أخذ چنین تصاویری نشده بودیم. از نظر شرایط ثبت پروژه و تعیین زمان های انجام پروژه هم همکاری عالی بود و در مجموع تیم ما از اجرای پروژه در آزمایشگاه رضایت کامل را داشت.

مرضیه  تقوی

نام: مرضیه
نام خانوادگی: تقوی
رشته تحصیلی: مهندسی پزشکی
مقطع تحصیلی: کارشناسی ارشد
عنوان پرژه: امکان سنجی دمانگاری دقیق به روش طیف سنجی تشدید مغناطیسی MRS
مجری طرح: دکتر حمیدرضا سلیقه راد

همکاری پرسنل آزمایشگاه در بخش ثبت پروژه و تعیین زمان أخذ دیتا خیلی خوب بود و کیفیت تصاویر أخذ شده عالی بود و در حالت کلی رضایت کامل داشتم. فقط شاید هنوز جا دارد سطح آگاهی و دانش کارشناسان آزمایشگاه بالاتر رود، به طوری که برای رسیدن به پروتکل بهینه خیلی نیاز به آزمون و خطا نباشد، یعنی انتظار این هست که اپراتور تسلط کافی داشته باشد.

سعید  فرزاد مهاجری

نام: سعید
نام خانوادگی: فرزاد مهاجری
رشته تحصیلی: دامپزشکی
مقطع تحصیلی: پزشکی عمومی
عنوان پرژه: بررسی اثرات سلول های بنیادی در ترمیم ضایعات نخاعی
مجری طرح: دکتر محمد مهدی دهقان

خوشبختانه ویژگی های آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز همانند نظم، دقت و برنامه ریزی دقیق در کنار دستگاه منحصر به فرد MRI باعث اجرای دقیق پروژۀ ما و أخذ تصاویر کاملاً مطلوب شد.

فرزانه  کیوان فرد

نام: فرزانه
نام خانوادگی: کیوان فرد
رشته تحصیلی: مهندسی پزشکی
مقطع تحصیلی: دکترای تخصصی
عنوان پرژه: بررسی ارتباط میان اتصالات ساختاری و کارکردی مغز
مجری طرح: دکتر عباس نصیرایی مقدم

دستگاه ام. آر. آی. آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز خیلی قوی تر از سایر مراکز و بسیار مناسب جهت تحقیقات هست. کیفیت تصاویر عالی و غیرقابل مقایسه با تصاویر أخذ شده در سایر مراکز بود. یک مزیت خیلی مهم آزمایشگاه، امکان تحویل گرفتن دیتای أخذ شده در همان روز أخذ دیتا بود که از نظر زمان پیش بینی شده برای انجام پروژه، کمک شایانی در پیشرفت سریع تر پروژه بود.

بهزاد  فرخی

نام: بهزاد
نام خانوادگی: فرخی
رشته تحصیلی: مهندسی پزشکی
مقطع تحصیلی: کارشناسی ارشد
عنوان پرژه: پیش بینی مسیر حرکت دست با استفاده از تصاویر ام.آر.آی
مجری طرح: دکتر عباس عرفانیان

خدمت رسانی همکاران آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز چه در بخش اداری از نظر شرایط پذیرش، زمان بندی اجرای پروژه و رسیدگی به امور مالی و چه در بخش فنی خیلی خوب بود. کیفیت تصاویر أخذ شده هم عالی بود.

امین  دهقانی

نام: امین
نام خانوادگی: دهقانی
رشته تحصیلی: مهندسی پزشکی
مقطع تحصیلی: کارشناسی ارشد
عنوان پرژه: ثبت دیتای ام.آر.آی و EEG به منظور تغییر احساسات
مجری طرح: دکتر غلامعلی حسین زاده

از اینکه پروژۀ خود را در آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز انجام دادم، کاملاً راضی و خرسندم. برخورد مسئولین مرکز و همکاری آنها و همچنین کیفیت دیتای أخذ شده عالی بود. بدون شک تأسیس این مرکز کمک شایانی به توسعۀ دانش ما در زمینۀ نقشه برداری مغز خواهد کرد.

تیام  حسینیان

نام: تیام
نام خانوادگی: حسینیان
رشته تحصیلی: علوم شناختی
مقطع تحصیلی: کارشناسی ارشد
عنوان پرژه: بررسی تفاوت های بین امواج مغزی افراد مراقبه گر و عادی
مجری طرح: دکتر صائبی پور

در مورد نحوۀ خدمت رسانی آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز، از همکاری که برای ثبت پروژه و انجام مراحل اداری وجود داشت، رضایت کامل داشتم. دیتای أخذ شده دیتای رضایت بخش و خوبی بود. فقط به عنوان پیشنهاد بهتر است شرایطی فراهم شود که دانشجو هم بتواند با نظارت کارشناس مربوطه، با دستگاه کار کند که در پایان پروژه از نظر کار با دستگاه هم مهارت های کافی را بتواند کسب کند. اینکه همۀ کار را کارشناس انجام دهد، خیلی مطلوب من نبود.

و بهتر است شرایطی فراهم شود که چه پژوهشگر چه سابجکت ها دغدغۀ ورود خودرو به مرکز و پیدا کردن محل مناسب جهت پارک خودرو را نداشته باشند.

مریم  محمودی

نام: مریم
نام خانوادگی: محمودی
رشته تحصیلی: مهندسی پزشکی
مقطع تحصیلی: کارشناسی ارشد
عنوان پرژه: آشکارسازی زودهنگام پتانسیل آمادگی حرکتی با کاربرد در سیستم های ارتباط مغز رایانه
مجری طرح: دکتر بهادر مکی آبادی

در حالت کلی از خدمت رسانی آزمایشگاه رضایت کافی داشتم. کیفیت سیگنال های أخذ شده هم خوب بود، فقط از لحاظ علمی ممکن است دانشجو خیلی اطلاعات نداشته باشد و اگر کارشناسان مجرب تر و با اطلاعات بیشتر وجود داشته باشند، خیلی بهتر خواهد بود.