FA EN
آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز

داستان های موفقیت

نوشین  شیخ الاسلامی

نام: نوشین
نام خانوادگی: شیخ الاسلامی
رشته تحصیلی: فیزیک پزشکی
مقطع تحصیلی: کارشناسی ارشد
عنوان پروژه: بررسی عملکرد ژل فریکه به عنوان دزیمتر سطحی و جبرانگر بلوس در درمان سرطان سینه
مجری طرح: دکتر غزاله گرایلی

از طریق دانشجویان گروه فیزیک پزشکی با آزمایشگاه نقشه برداری مغز آشنا شدم. کارشناسان آزمایشگاه بسیار با تجربه و کاربلد بودند و بخش تصویربرداری MRIپروژه ی بنده در کمترین زمان ممکن و با بهترین نتیجه انجام شد. از همکاری تمامی پرسنل و همکاران آزمایشگاه کمال تشکر را دارم.

سحر رجبی

نام: سحر
نام خانوادگی: رجبی
رشته تحصیلی: مهندسی نرم افزار
مقطع تحصیلی: کارشناسی ارشد
عنوان پروژه: مطالعه تاثیر دارو بر تصمیم گیری
مجری طرح: دکتر رضا رستمی-سارا ارشاد منش

از نکات مثبت انجام ازمایش در این مرکز ،حضور مداوم و مسئولیت پذیری پزشکان،توجه به نیاز های متغیر در طول انجام ازمایش و پیگیری سریع این نیازها برای پیشبرد هرچه سریع تر ازمایش است.
ذاتا آزمایش هایی که سابجکت انسان دارند ،ممکن است با چالش هایی رو به رو باشند که قابل پیش بینی نبوده (البته ذات همه‌ی آزمایش هاست،اما در این موارد بیشتر)و آزمایشگاه انعطاف لازم برای حل این مشکل ها را دارد.
امیدوارم که مشکلات جزئی هم هرچه سریع تر رفع شود.

سام شریف زاده

نام: سام
نام خانوادگی: شریف زاده
رشته تحصیلی: مهندسی پزشکی
مقطع تحصیلی: دکترا
عنوان پروژه: بررسی ضریب دیفیوژن و اطلاعات پرفیوژنی در مغز با استفاده از تصویر برداری تشدید مغناطیسی
مجری طرح: دکتر حمیدرضا سلیقه راد

با دتوجه به حضور درکارگاه های برگزار شده توسط این مجموعه و همچنین از طریق سایت اینترنتی و کانال های این مجموعه در شبکه های اجتماعی فعالیت های آزمایشگاه ملی مغز ایران را دنبال می کنم.
امکانات به روز دنیا در این مجموعه آزمایشگاهی فراهم شده است که به محققین این امکان را دهد که ازمایش های در لبه دانش را در اینجا انجام دهند.
علاوه بر امکانات بی نظیر این مجموعه راهنمایی و پاسخگویی کارمندان ازمایشگاه از دفتر ارتباط با مشتری تا کاربران دستگاه ها تجربه کم نظیری برای اینجانب بود و استفاده از امکانات و تسهیلات ازمایشگاه ملی نقشه برداری مغز را به محققین توصیه میکنم.

سیما ابراهیمیان

نام: سیما
نام خانوادگی: ابراهیمیان
رشته تحصیلی: روان شناسی بالینی
مقطع تحصیلی: کارشناسی ارشد
عنوان پروژه: تظاهرات نقص همدلی در عملکرد اتخاذ دیدگاه دیداری - فضایی در افراد مبتلا به اختلال شخصیت خودشیفته
مجری طرح: دکتر پیمان ابهریان و دکتر مظاهر رضایی

مهمترین چیز برای من نظم و مقررات بود. چون مرحله اجرای پایان نامه مشقت های زیادی داره و واقعا اگر بی نظمی و ناهماهنگی در محل اجرا وجود داشته باشه این مسیر رو سخت تر می‌کنه.
اما آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز واقعا همه چیزشون روی اصول بود. همه چیز بجا بود. هیچ زمان اتلاف شده ای نداشتم خدا رو شکر. تمام مراحل کار طبق اصول و کاملا سر وقت پیش رفت.
پرسنل بسیار انعطاف پذیر و کاربلد و همدلی دارد و واقعا ازشون تشکر و قدردانی میکنم.

میلاد حبیب زاده

نام: میلاد
نام خانوادگی: حبیب زاده
رشته تحصیلی: مهندسی هسته ای- پرتو پزشکی
مقطع تحصیلی: کارشناسی ارشد
عنوان پروژه: بررسی تاثیر مواد کنتراست نانوذرات +Mn2 با دندریمر G2 کونژوگه شده با سیستئین در تغییر کنتراست تصاویر MRI
مجری طرح: دکتر محمد محمد زاده

نحوه آشنایی با آزمایشگاه توسط دکتر محمدزاده انجام شد. از ویژگی های بارز آزمایشگاه، پیگیری مرتب پرسنل آزمایشگاه نقشه برداری مغز قبل و بعد از انجام پروژه بود. موقع انجام تست هم برخورد کارشناس بخش ام آر آی خوب بود.اما به گفته دکتر محمدزاده، شیمینگ دستگاه کمی مشکل دارد چون این مساله به وضوح در تصاویر گرفته شده مشخص بود. امیدوارم در مراجعات بعدی این مساله حل شده باشد.
در نهایت کمال تشکر و قدردانی از مجموعه نقشه برداری مغز را دارم.

زهرا حسینی

نام: زهرا
نام خانوادگی: حسینی
رشته تحصیلی: تربیت بدنی و علوم ورزشی گرایش یادگیری و کنترل حرکتی
مقطع تحصیلی: کارشناسی ارشد
عنوان پروژه: نورون های آینه ای در یادگیری مشاهده ای
مجری طرح: دکتر شهزاد طهماسبی بروجنی

در راستای اجرای پروژه ی پایان نامه و بهره گیری از "دستگاه ام آر آی " به منظور انجام آزمایش های طرح خود به آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز مراجعه نمودم.این مکان بستر مناسبی را فراهم نمود که با سازماندهی علمی بالاتری با روند اجرای پروژه ی خود آشنا شوم. تعامل محترمانه کارکنان آزمایشگاه به ویژه همکاران محترم واحد ارتباط با مشتری (جناب آقای رستمی ) و بخش پردازش تصاویر FMRI (جناب آقای مجید عباسی) روند اجرای پروژه ام را در شرایط نامساعد شیوع بیماری کرونا تسریع بخشید از این همکاران محترم کمال تشکر را دارم.
ضمن سپاس فراوان از تمامی دست اندر کاران آزمایشگاه ، در راستای برگزاری جلسات کارورزی پیشنهاد می کنم ، آموزش های مربوط به نحوه ی کار با دستگاه و آشنایی کلی با ساختار آن به صورت عملی و شفاهی ارائه گردد .
بنده این مکان را نقطه ی عطفی جهت هدایت پژوهشگر به سمت انتخاب ساختار و قالب علمی و برنامه ریزی شده برای طرح مورد نظرش میدانم و به پژوهشگران محترم پیشنهاد میکنم در راستای سازماندهی علمی پروژه های خود با آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز بیشتر آشنا شوند.
با تشکر از ریاست محترم جناب آقای دکتر محمد رضا آی و معاونت محترم آموزش و فناوری آزمایشگاه جناب آقای دکتر غلامعلی حسین زاده

اسما نامداری

نام: اسما
نام خانوادگی: نامداری
رشته تحصیلی: زبان شناسی
مقطع تحصیلی: دکتری
عنوان پروژه: بررسی تاثیر حافظه فعال بر پردازش نحوی
مجری طرح: دکتر ارسلان گلفام

بنده از طریق یکی از اساتید دانشگاه تربیت مدرس با آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز آشنا شدم و بعد از آن شروع به مطالعه در مورد عصب شناسی زبان نمودم و به این حیطه علاقمند شدم. با مراجعه به سایت آزمایشگاه و شبکه های اجتماعی آن در کارگاه های مختلف این مجموعه شرکت کرده و با بخش های مختلف آن آشنا شدم و تصمیم گرفتم مساله ام را در این زمینه بردارم و از آن زمان تاکنون یکی از پروژه های خود را در این آزمایشگاه به پایان رسانده ام و از همکاری خوب کارکنان آنجا کمال تشکر را دارم.

هانیه زین‌الدینی

نام: هانیه
نام خانوادگی: زین‌الدینی
رشته تحصیلی: مهندسی پزشکی
مقطع تحصیلی: کارشناسی ارشد
عنوان پروژه: اندازه‌گیری میزان استرس بوسیله دستگاه طیف‌نگاری عملکردی مادون قرمز نزدیک (fNIRS)
مجری طرح: دکتر علی استکی

نحوه آشنایی من با این مرکز از طریق دوره‌ها و کارگاه‌هایی بود که آزمایشگاه برگزار کرد. تجربه انجام پروژه در این آزمایشگاه از هر جهت رضایت‌بخش بوده و امکانات آزمایشگاه و همکاری صمیمانه کلیه پرسنل، محیطی مناسب برای انجام تحقیقات را فراهم آورده است.

فاطمه  بدرقه

نام: فاطمه
نام خانوادگی: بدرقه
رشته تحصیلی: مهندسی پزشکی
مقطع تحصیلی: کارشناسی ارشد
عنوان پروژه: طراحی و اعمال تحریک‌های آشکارکننده‌ی فعالیت‌های غیرطبیعی نواحی هدف در درمان با تحریک عمقی مغز در افراد مبتلا به افسردگی مقاوم به درمان
مجری طرح: دکتر مهدی میرباقری

با آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز از طریق بازدیدی که از طرف گروه فیزیک و مهندسی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران انجام شد، آشنا شدم.
این آزمایشگاه امکانات مورد نیاز برای انجام پروژه را در اختیار اینجانب قرار داده است. در مدت زمان انجام پروژه ، همکاری پرسنل آزمایشگاه ، به ویژه بخش ارتباط با مشتری و کارشناسان بخش MRI بسیار خوب بوده است.
از مدیریت محترم و پرسنل آزمایشگاه کمال تشکر را دارم.

زهرا  نسیمی

نام: زهرا
نام خانوادگی: نسیمی
رشته تحصیلی: مهندسی پزشکی
مقطع تحصیلی: دانشجوی دکتری
عنوان پروژه: تحریک الکتریکی فراجمجمه ای جریان مستقیم با تمرینات حرکتی به منظور کاهش مدت زمان رسیدن به بهبودی قدرت چنگش دست بیماران سکته مغزی دارای نقص حرکتی
مجری طرح: محمد رستمی

در برگزاری کنفرانس های علمی و همچنین آشنایی با استاد فرزانه، جناب آقای دکتر آی با آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز آشنا شدیم.
در این آزمایشگاه بسیاری از آزمایشات خاص که نیازمتد تجهیزات مدرن و آشنایی کاربران بود به راحتی انجام می گرفت. به صورتیکه تصویربرداری fMRI همزمان با تحریک TES برای اولین بار در خاورمیانه توسط این آزمایشگاه انجام گرفت که تحول بزرگی از آزمایشات مدولار کارنو می باشد.
امید است با استفاده از تجهیزات و متخصصان آن مرکز بتوان در آینده نزدیک آزمایشات خاص علوم شناختی که تا کنون در جهان صورت نگرفته است، انجام گردد.