ورود / ثبت نام


خدمات آزمایشگاه طیف نگاری کارکردی مادون قرمز نزدیک (fNIRS)

 • ثبت (fNIRS) تا 48 کانال

  ثبت داده fNIRS تا 48 کانال بر روی سر قابل انجام می باشد.

 • ثبت هایپراسکنینگ

  عبارت hyperscanning به ثبت همزمان فعالیت های مغزی از چندین آزمودنی اطلاق می‌گردد. برخی از مطالعات hyperscanning تنها به بررسی چگونگی فعالیت یک مغز به هنگام تعامل اجتماعی پرداخته‌اند. ارتباطات اجتماعی هنگامی که دو نفر در تقابل یا تعامل با یکدیگر، عمل می‌کنند آشکار گردیده و ارتباط مذکور بواسطه همبستگی درون فردی رفتار و فعالیت نورونی، پیچیدگی غیرخطی two in one را شامل می‌شود. از این رو کارآمدترین روش به منظور یافتن مشخصه‌های تعاملات اجتماعی، بکارگیری داده حاصل از hyperscanning neuroimaging برای محاسبه اثرات بین مغزی مانند روابط correlative (اتصالات عملکردی) و روابط causal (اتصالات مؤثر) بین نواحی در دو مغز می‌باشد.

  در آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز امکان انجام این گونه مطالعات فراهم می باشد.

 • ثبت همزمان fNIRS-fMRI

  اساس روش تصویربرداری fNIRS اندازه‌گیری غلظت اکسی هموگلوبین و دی‌اکسی هموگلوبین خون می‌باشد که در مقایسه با تصویربرداری fMRI از رزولوشن زمانی بالایی برخوردار است. با توجه به رزولوشن مکانی بالای fMRI، بکارگیری همزمان این دو مدالیته برای مطالعه عملکرد مغزی می‌تواند اطلاعات مکملی از الگوی زمانی-مکانی فرایندهای شناختی فراهم آورد. آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز مجهز به دستگاه سازگار با MRI می باشد و آماده خدمت‌رسانی به پژوهشگران محترم در حوزه‌ی fNIRS همزمان با MRI می‌باشد.

 • ثبت همزمان fNIRS-EEG

  الکتروانسفالوگرافی یا EEG روشی ایمن و غیرتهاجمی به منظور ثبت فعالیت الکتریکی مغز است. الکتروانسفالوگرافی می‌تواند به منظور بررسی فعالیت مغزی افراد مبتلا به اختلالات نورولوژیکی مانند بیش‌فعالی، اوتیسم، صرع و ... در مقایسه با افراد سالم و نیز مطالعه الگوی سیگنال‌های مغزی به هنگام فعالیت‌های شناختی مانند توجه، حافظه، یادگیری، تصمیم‌گیری، ادراک و ... به کار گرفته شود. در الکتروانسفالوگرافی پتانسیل الکتریکی ناشی از فعالیت نورون‌ها از طریق قرار دادن کلاهی روی سر آزمودنی که در ان الکترودهای اندازه‌گیری بر روی ان مونتاژ شده‌اند در سطح جمجمه ثبت می‌شود.

  ثبد داده همزمان این روش با مدالیته fNIRS میتواند تغییرات و فعالیت های مغزی شخص را به صورت همزمان در دو نوع متفاوت از داده بسنجد.

  ثبت همزمان EEG-fNIRS در آزمایشگاه فراهم می باشد.

  ثبت همزمان fNIRS-EEG

 • سایر خدمات قابل ارائه:
  • ثبت همزمان fNIRS-tES
  • ثبت همزمان fNIRS-TMS
  • ثبت همزمان fNIRS-EMG

خبرنامه آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز

با عضویت در خبرنامه آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز از آخرین اخبار و رویدادها مطلع شوید.

پرداخت هزینه آزمایشات دریافت گواهی پشتیبانی
صفحه اصلی
جستجو
دسته بندی
باشگاه
حساب کاربری