ورود / ثبت نام


تجهیزات آزمایشگاه الکترومایوگرافی (EMG)

آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز به جدیدترین دستگاه بی‌سیم ثبت سیگنال الکترومایوگرافی برند نورآکسون با نام تجاری Ultium EMG مجهز می‌باشد که دارای ویژگی‌های منحصر به فردی است و به محققین حوزه‌های تحقیقاتی مختلف امکان ثبت داده بسیار با کیفیت را می‎‌دهد.

شکل 1. سیستم ثبت سیگنال الکترومایوگرافی Ultium EMG Noraxon

 

 نرخ نمونه‌برداری این سیستم بین 2000 و 4000 هرتز متغیر است و رزولوشن نمونه‌برداری آن 24 بیت است. افزون بر این، هر یک از ماژول‌های این سیستم مجهز به یک سنسور واحد اندازه گیری اینرسی (Inertial measurement unit: IMU) است که داده خام این سنسورها می‌تواند در جهت تشخیص فازهای راه رفتن، دویدن و سایر فعالیت‌های حرکتی انسان مورد استفاده قرار گیرد.

شکل 2. ماژول‌های سیستم Ultium EMG

 

در آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز، ما همچنین، به یک سیستم ثبت سیگنال الکترومایوگرافی سیمی 6 کاناله از برند معتبر MotionLab نیز مجهز هستیم که قابلیت ثبت سیگنال باکیفیت را داراست.

شکل 3. سیستم ثبت سیگنال الکترومایوگرافی سیمی   MotionLab

 

هر کانال این دستگاه ثبت EMG دارای پاسخ فرکانسی از DC تا 2 کیلوهرتز همراه با 10 ضریب تقویت (Gain) سیگنال از 350 برابر الی 18000 برابر است. همچنین، سیستم مذکور دارای دو نوع الکترود می‌باشد: الکترودهای اسنپ‌لید (از طریق چست لید به سطح پوست متصل می‌شوند) و الکترودهای Dry (بی‌نیاز از چست لید و ژل).

شکل 4. الکترودهای سیستم ثبت سیگنال MotionLab

خبرنامه آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز

با عضویت در خبرنامه آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز از آخرین اخبار و رویدادها مطلع شوید.

پرداخت هزینه آزمایشات دریافت گواهی پشتیبانی
صفحه اصلی
جستجو
دسته بندی
باشگاه
حساب کاربری