ورود / ثبت نام
برگزار شده

کارگاه دو روزه Functional Connectivity

دریافت گواهی

آنچه در این دوره گذشت

64 نفر
حضور در دوره
71 گواهی
صادر شده
0 دیدگاه
درباره این دوره

اطلاعات دوره

زمان 19 مرداد 1402
مکان آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز
ظرفیت باقی مانده 0
دبیر علمی دکتر حامد نیلی
دبیر اجرایی دکتر حسین قدیری
مدیر برنامه ریزی و تدوین محتوای آموزشی شیما گلبرگ ، سینا توکلی
مسئول اجرا فاطمه روانبخش، زهره مشکوری
سطح دوره پیشرفته
ثبت نام در دوره

آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز با همکاری گروه علمی سیناپس برگزار میکند:
کارگاه دو روزه Functional Connectivity
زمان:
19 و 20 مرداد 1402
نوع دوره: حضوری ( با امکان شرکت آنلاین برای مخاطبان سایر شهرها)
مدت دوره: 12 ساعت

نوع دوره: عملی

با ثبت نام در کارگاه "اتصال عملکردی" درک خود را از اتصال عملکردی و ارتباط آن در تحقیقات علوم اعصاب عمیق تر کنید. این رویداد پویا و جامع برای تجهیز شرکت کنندگان به مهارت ها و دانش عملی برای کشف قلمرو پیچیده اتصال مغز طراحی شده است. این کارگاه برای افراد با پیشینه های مختلف، از جمله محققان، دانشجویان و متخصصان باز است، و تمام سطوح تخصص را ارائه می دهد. چه یک تازه وارد در این زمینه باشید و چه یک پزشک باتجربه با هدف افزایش درک خود، این کارگاه بینش های ارزشمندی برای همه دارد.


مدرسین:

دکتر حامد نیلی،

قطب علمی پردازش اطلاعات عصبی، مرکز نوروبیولوژی مولکولی (ZMNH)، مرکز پزشکی دانشگاه هامبورگ-اپندورف (UKE)، هامبورگ، آلمان، مرکز تصویربرداری عصبی یکپارچه، دانشگاه آکسفورد، آکسفورد، بریتانیا

 یامین باقری دعویسرایی،

 دانشگاه تهران؛ پژوهشگاه دانشهای بنیادی؛ آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز (دستیار آموزشی)

 محمدحسین نیلی،

دانشگاه تهران؛ پژوهشگاه دانشهای بنیادی؛ آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز (دستیار آموزشی)

سرفصل ها:

 • introduction & basic concepts

  overview of all of the different methods in the field (both univariate and multivariate)

  testing the methods in simulated data

  testing the methods in real fMRI and MEG data

   

 • applications to neural networks

   

  - مقدمه و مفاهیم اولیه
  - مروری بر تمامی روش‌های مختلف اتصال عملکردی (تک متغیره و چند متغیره)
  - ارزیابی روش‌های اتصال عملکردی روی داده‌های شبیه‌سازی شده
  - ارزیابی روش‌های اتصال عملکردی روی داده‌های fMRI و MEG
  - کاربرد روش‌های اتصال عملکردی در شبکه‌های عصبی مصنوعی

توضيحات تكميلي:

ارزیابی عملی بر روی داده های شبیه سازی شده: توانایی عملی را از طریق جلسات عملی تقویت کنید، روش های مختلف اتصال عملکردی را به طور دقیق روی داده های شبیه سازی شده آزمایش کنید. بینش ارزشمندی در مورد نقاط قوت و محدودیت های هر رویکرد به دست آورید و اعتماد به نفس در برنامه های کاربردی دنیای واقعی را تقویت کنید. 

 

تجزیه و تحلیل داده های واقعی fMRI و MEG: افزایش توانایی عملی فراتر از شبیه سازی، کار با داده های MRI کاربردی معتبر (fMRI) و مغناطیسی مغزی (MEG). کاوش هدایت‌شده مهارت را در بکارگیری روش‌های اتصال عملکردی به مجموعه داده‌های دنیای واقعی پرورش می‌دهد.

مفاهیم برای شبکه های عصبی: مفاهیم عملی یافته های اتصال عملکردی در زمینه شبکه های عصبی را کشف کنید. درک عمیق‌تری از نحوه تأثیر اتصال مغز بر پردازش عصبی و عملکردهای شناختی ایجاد کنید و کاربردهای عملی را تقویت کنید. 

درک فرمت Cifti: با تسلط بر قالب Cifti، یک ابزار حیاتی برای درک داده‌های اتصال مغز، توانایی عملی را تقویت کنید. یاد بگیرید که داده ها را به طور ماهرانه مدیریت و تفسیر کنید و تجزیه و تحلیل کارآمد را در تحقیقات و برنامه ها تقویت کنید. کاوش اتصال مغز: در تحقیقات عملی در مورد اتصال عملکردی بین دو ناحیه خاص مغز شرکت کنید. از هر دو تجزیه و تحلیل fMRI در حالت استراحت (rs-fMRI) و fMRI مبتنی بر وظیفه (T-fMRI) استفاده کنید، و همچنین در پیچیدگی های تجزیه و تحلیل داده های MEG تحقیق کنید. استفاده از داده‌های پروژه اتصال انسانی (HCP): این کارگاه فرصتی منحصر به فرد برای کار با مجموعه داده جامع HCP را ارائه می‌دهد و شما را قادر می‌سازد تا تجربه عملی و بینش‌های ارزشمندی را در مورد دنیای پیچیده شبکه‌های مغز در افراد سالم به دست آورید. تکنیک های استنباطی آماری در گروهی از موضوعات: درک کاملی از تکنیک های استنتاج آماری که به طور خاص برای تجزیه و تحلیل اتصالات مغزی طراحی شده اند، به دست آورید. از طریق تمرین‌های عملی و مثال‌های واقعی، یاد می‌گیرید که چگونه استنتاج آماری را برای ارزیابی تفاوت‌های سطح گروه و کشف الگوهای ارتباط مغزی قابل توجه در بین جمعیت‌ها اعمال کنید.

 • زمان:
 • پنجشنبه و جمعه،  19 و 20 مرداد 1402، ساعت 13:30 الی 19:30

 

نوع کارگاه : حضوری/ آنلاین 

آدرس حضوری: آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز

پلتفرم آنلاین: اسکای روم

 

هزینه ثبت نام( حضوری)      1.780 میلیون تومان

هزينه ثبت نام ( آنلاين)      980 هزار تومان

هزینه ثبت نام گروهی با تخفیف ویژه برای دانشجویان:   

گروه 5 نفره "حضوری" (برای هر نفر)   1.280 هزار تومان

هزینه ثبت نام برای (اعضای باشگاه پژوهشگران) به ازای کسر    200  امتیاز 1.280 هزار تومان

همه شرکت کنندگان هفتمین کنگره نقشه برداری مغز، برای شرکت در این دوره کد تخفیف 380 هزار تومانی خواهند داشت.

کاربران محترم ،
به دلیل رفاه حال شما و با توجه به اینکه ممکن است در طی مدت دوره به دلیل مشکلات اینترنت یا برنامه های دیگری که دارید، نتوانید از برخی جلسات به صورت زنده و آنلاین بهره برداری کنید، پس از اتمام دوره، ویدیوهای آموزشی دوره به مدت نامحدود در بستر تلگرام با قابلیت تماشای آفلاین در اختیار شرکت کنندگان قرار داده خواهد شد، مطابق قوانین کپی رایت؛ هرگونه ضبط ، تکثیر و نشر تمام یا بخشی از مطالب و فیلمهای رویدادهای آموزشی که از سوی آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز برگزار می گردد، مشروط به دریافت رضایت کتبی از آزمایشگاه و مدرسان می‌باشد و در غیر این صورت پیگرد قانونی دارد.©️

چنانچه شواهدي مبني بر ضبط و انتشار غيرقانوني ويديوهاي آموزشي مشاهده شود، علاوه بر پيگيري قانوني موضوع، افراد خاطي از شركت در ساير دوره هاي آموزشي محروم خواهند شد.

 

قسمت آنلاین رویداد در محیط اسکای روم برگزار خواهد شد؛ لینک حضور از طریق پیامک و ایمیل به شرکت کنندگان ارسال می گردد. همچنین احتمال دریافت ایمیلهای آزمایشگاه در اسپم ( spam) وجود دارد.

 

شرکت کنندگان محترم پس از اتمام دوره میتوانند ظرف مدت 72 ساعت نسبت به دانلود گواهی شرکت در دوره از طریق پروفایل کاربری شان اقدام بفرمایند.

در صورت بروز هر نوع اشکال در پروسه ثبت نام و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر راجع به دوره آموزشی، لطفا در ساعات اداری با شماره 86093155 تماس حاصل فرمایید .

 

برای مشاهده ی سایر دوره های آموزشی کلیک کنید.

دیدگاه ها

برای ثبت دیدگاه کافیست وارد حساب کاربری خود شوید.

خبرنامه آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز

با عضویت در خبرنامه آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز از آخرین اخبار و رویدادها مطلع شوید.

پرداخت هزینه آزمایشات دریافت گواهی پشتیبانی
صفحه اصلی
جستجو
دسته بندی
باشگاه
حساب کاربری