آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز

برگزاری سومین نشست علمی کارگروه علوم اعصاب شناختی شاخه دانشجویی نقشه برداری مغز ایران

سومین نشست علمی کارگروه علوم اعصاب شناختی در تاریخ ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ با حضور خانم دکتر زهرا عینالو، آقای محسن دادجو و دبیر این کارگروه آقای محمد حسین سرایانی به همراه جمعی از دانشجویان و علاقه مندان به این حیطه انجام شد.

سومین نشست علمی کارگروه علوم اعصاب شناختی در تاریخ ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ با حضور خانم دکتر زهرا عینالو، آقای محسن دادجو و دبیر این کارگروه آقای محمد حسین سرایانی به همراه جمعی از دانشجویان و علاقه مندان به این حیطه انجام شد. موضوع این نشست The Imaged Brain سرفصل چهارم کتاب The Student's Guide to Cognitive Neuroscience بود که توسط آقای محمد حسین سرایانی ارائه گردید. در ادامه خانم دکتر زهرا عینالو در راستای فعالیت‌های تخصصی-پژوهشی در کارگروه پیشنهاداتی شامل تشکیل تیم‌های تحقیقاتی و هم افزایی دانش علوم اعصاب شناختی بین رشته‌ای ارائه کردند که با استقبال دانشجویان روبه رو شد.

در این کارگروه راجع به مباحث تصویربرداری ساختاری و عملکردی از جمله fMRI و PET و سی تی اسکن و مبانی فیزیکی آن‌ها و همچنین درباره‌ی رویکردهای مختلف طراحی تسک برای آزمایشات، آنالیز و تفسیر دیتا و چالش‌های موجود و همچنین راجع به کاربردهای آن در ذهن خوانی بحث شد.

در انتها آقای دادجو به سوالات تخصصی شرکت کنندگان درباره‌ی پروژه‌های اجرایی زمینه علوم اعصاب شناختی پاسخ دادند.

محتوای علمی این نشست به زودی در آدرس زیر قرار خواهد گرفت:

https://nbml.ir/FA/pages/Student-Branch-Activity-report

نشست بعدی این کارگروه در ماه تیر برگزار خواهد شد.

شرکت در این نشست‌های علمی برای عموم علاقه مندان آزاد و رایگان می‌باشد.

ارسال دیدگاه

loading
خبرنامه آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز از آخرین اخبار و رویدادها مطلع شوید.

Loading