FA EN
آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز

درباره شاخه دانشجویی نقشه برداری مغز ایران

با هدف توسعه و ارتقای توانایی های علمی - پژوهشی دانشجویان، شاخه دانشجویی نقشه برداری مغز ایران (IBMS)، فعالیت رسمی خود را از 18 مهرماه سال 1397 همزمان با دومین سمپوزیوم تازه های نقشه برداری مغز ایران آغاز کرد. تاسیس این شاخه به عنوان اولین شاخه دانشجویی نقشه برداری مغز در ایران، با پیشنهاد و هدایت جناب آقای دکتر حسین قدیری، معاونت محترم اداری و مالی آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز و موافقت جناب آقای دکتر محمد رضا آی ریاست محترم آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز و پیگیری های سرکار خانم شیما گلبرگ، مدیر ترویج و آموزش آزمایشگاه و جناب آقای محسن دادجو، مدیر امور آزمایشگاه ها با انگیزه برگزاری نشست های علمی، کارگاه های تخصصی، فعالیت های بین رشته ای، ترویج دانش نقشه برداری مغز و حمایت از فعالیت های دانشجویی، صورت گرفت.

اولین نشست رسمی این شاخه به صورت یک برنامه جانبی، همزمان با دومین سمپوزیوم تازه های نقشه برداری مغز ایران و با حضور بیش از 100 نفر از پژوهشگران علاقمند برگزار شد. در این نشست، جناب آقای دکتر محمدرضا آی، ریاست آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز و رئیس سمپوزیوم، به ذکر اهمیت ایجاد شاخه دانشجویی در حیطه نقشه برداری مغز پرداختند و اهداف و چشم اندازهای آن بیان گردید.

اکنون پس از تاسیس و تثبیت این شاخه، ظرفیت های همکاری و گسترش فعالیت های دانشجویی مرتبط با نقشه برداری مغز، بیش از پیش فراهم گردیده است. شاخه دانشجویی نقشه برداری مغز ایران که به عنوان یکی از بخش های زیرمجموعه واحد ترویج و آموزش آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز مشغول به فعالیت می باشد، با بیش از 2400 عضو از دانشجویان سراسر کشور در طی دو سال گذشته، بستر مناسبی برای فعالیت های آموزشی، پژوهشی و اجرایی برای دانشجویان علاقمند فراهم آورده است. علاقمندان به فعالیت در این شاخه می توانند درخواست یا سوالات خود را به ایمیل ibms@nbml.ir ارسال نمایند.

افراد

سپیده رضایی
سپیده رضایی
مسئول شاخه دانشجویی دبیرکارگروه علوم اعصاب محاسباتی
کارشناسی ارشد مهندسی سیستم ها، دانشگاه صنعتی اصفهان
بهنام قابل دمیرچی
بهنام قابل دمیرچی
دبیر کارگروه علوم اعصاب شناختی دانشجوی کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی، دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی
پریا آب روانی
پریا آب روانی
دبیر کارگروه های نوروسایکولوژی و نورومارکتینگ دانشجوی دکترای روانشناسی شناختی، دانشکده مغز و شناخت، دانشگاه شهید بهشتی
نیره جودی
نیره جودی
دبیر کارگروه عصب - روانشناسی زبان دانشجوی دکترای زبان شناسی، دانشگاه علامه طباطبایی
پریناز محمدی
پریناز محمدی
دبیر کارگروه مهندسی عصبی دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی پزشکی، دانشگاه علم و صنعت
مریم السادات موسوی
مریم السادات موسوی
دبیر کارگروه علوم اعصاب بالینی دانشجوی پزشکی، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
دیبا اکبرزاده
دیبا اکبرزاده
دبیر کارگروه نوروفیزیولوژی دانشجوی پزشکی، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی