آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز

پیش‌بینی هوش انسان با استفاده از تصاویر مغزی در قالب یک طرح پژوهشی بین‌المللی با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری‌های شناختی در دانشگاه تهران

با هدف توسعه‌ی دانش و فن‌آوری در زمینه‌های علوم شناختی، پژوهشگران گروه مهندسی پزشکی دانشگاه تهران و فیزیکدانان دانشگاه سائوپائولو برزیل در قالب یک طرح مشترک تحقیقاتی بین‌المللی...

با هدف توسعه‌ی دانش و فن‌آوری در زمینه‌های علوم شناختی، پژوهشگران گروه مهندسی پزشکی دانشگاه تهران و فیزیکدانان دانشگاه سائوپائولو برزیل در قالب یک طرح مشترک تحقیقاتی بین‌المللی، درحال انجام پژوهش روی روش‌های پردازش و تحلیل داده‌های ناشی از سیگنال‌های حیاتی برای پیش‌بینی هوش انسان با استفاده از تصاویر مغزی هستند.

دکتر حمید سلطانیان زاده استاد دانشکده‌ی مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران اعلام کرد: این پژوهشگران، با هدف همگامی با علوم و فن‌آوری‌های روز دنیا و کمک به پیشبرد آن‌ها با توسعه راهکارهای نوین، مشغول انجام آزمایش‌های غیرتهاجمی روی دانشجویان داوطلب برای اندازه‌گیری هوش آن‌ها با استفاده از آزمون‌های هوش و تصویربرداری مغزی هستند.

وی گفت: امید می‌رود با توسعه روش‌های نوین تحلیل داده‌ها ، بتوان ارتباط معناداری بین هوش انسان و اطلاعات موجود در تصاویر MRI به دست آرود و سپس هوش انسان را از این تصاویر پیش‌بینی کرد.

برای مشاهده‌ی متن کامل خبر اینجا کلیک کنید.

منبع: ستاد توسعه‌ي علوم و فناوری‌های شناختی

ارسال دیدگاه

loading