آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز

در سال ۹۷ شش مرکز دانشگاهی و درمانی کشور با حمایت ستاد توسعه‌ي علوم شناختی به سیستم‌ها و تجهیزات پیشرفته در حوزه‌های علوم شناختی مجهز شدند

دکتر "محمد حسین مقامی" کارشناس ارشد ستاد توسعه‌ی علوم و فن‌آوری‌های شناختی اعلام کرد: این اقدام در راستای تمرکز بر تربیت و آموزش نیروی انسانی متخصص و همچنین ...

دکتر "محمد حسین مقامی" کارشناس ارشد ستاد توسعه‌ی علوم و فن‌آوری‌های شناختی اعلام کرد: این اقدام در راستای تمرکز بر تربیت و آموزش نیروی انسانی متخصص و همچنین تجهیز آزمایشگاه‌ها و آماده‌سازی ابزارها و زیرساخت‌های مورد نیاز حوزه‌ی علوم شناختی در مراکز علمی و تخصصی انجام می‌شود و به عنوان یک اولویت در راهبرد ستاد توسعه‌ی علوم و فن‌آوری‌های شناختی جایگاه ویژه‌ای دارد.

کارشناس ارشد ستاد علوم شناختی گفت: با حمایت‌های ستاد در سال گذشته شش مرکز درمانی و دانشگاهی به دستگاه‌ها و تجهیزات پیشرفته از جمله سیستم ثبت فعالیت‌های الکتریکی مغز (الکتروانسفالوگرام) ۶۴ کاناله مجهز شدند.

دکتر مقامی یادآور شد: ستاد توسعه‌ی علوم شناختی در این رهگذر تلاش می‌کند از یک سو سیاست تشویق و ترغیب محققان و متخصصان برای دستیابی به خودکفایی و بومی سازی تجهیزات درحوزه‌ی علوم شناختی را مورد حمایت و پشتیبانی قرار دهد و از طرف دیگر دانش علوم شناختی در مراکز علمی و دانشگاهی توسعه و گسترش یابد.

به اعتقاد مدیران ارشد ستاد علوم شناختی توانمندی در تامین زیرساخت‌ها و ابزارهای مورد نیاز ارائه‌کنندگان خدمات شناختی یکی از الزامات موفقیت برنامه‌های توسعه و تعالی ارائه خدمات شناختی در کشور محسوب می‌شود.

برای مشاهده‌ی متن کامل خبر و اطلاع از نام مراکز و تجهیزات اینجا کلیک کنید.

ارسال دیدگاه

loading