آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز

برگزاری سمینارهای دانش‌آموزی و دانشجویی ویژه‌ی هفته‌ی آگاهی از مغز با همکاری انجمن علوم اعصاب

آزمایشگاه ملی نقشه‌برداری مغز با همکاری انجمن علوم اعصاب ایران، چندین سمینار آموزشی تحت عنوان مغز و شناخت و علوم شناختی زبان را برای دانش‌آموزان متوسطه و دانشجویان از ۴ تا ۶ اسفند در تهران برگزار کرد.

هفته‌ی آگاهی از مغز در ایران هر ساله با هدف آشنایی هرچه بیشتر جامعه با مغز و توانایی‌های آن برگزار می‌شود. ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی این هفته را برای اولین بار سال ۱۳۹۴ برگزار کرد و امسال نیز برای سومین سال پیاپی، با همکاری سایر نهادهای مرتبط، این هفته از روز چهارم تا یازدهم اسفند ماه در نقاط مختلف کشور با شعار «مغزت رو بشناس» برگزار شد.

در این میان آزمایشگاه ملی نقشه‌برداری مغز با همکاری انجمن علوم اعصاب ایران، چندین سمینار آموزشی تحت عنوان مغز و شناخت و علوم شناختی زبان را برای دانش‌آموزان متوسطه و دانشجویان از ۴ تا ۶ اسفند در تهران برگزار کرد. محل برگزاری و اسامی سخنرانان به شرح زیر است:

  • یافت آباد، دبیرستان دخترانه‌ي فرهیختگان، سخنرانان: دکتر ثریا محرابی، دکتر ریزان عشایری
  • مشیریه، دبیرستان دخترانه‌ی نجابت، سخنرانان: دکتر زهرا سلطانی نژاد، دکتر سحر پهلوان نشان
  • دانشگاه تربیت مدرس، دانشکده علوم انسانی، سخنرانان: دکتر ارسلان گلفام، دکتر حیات عامری، دکتر هانیه یارمند، دکتر مریم السادات فیاضی
  • خیابان شریعتی، پژوهش سرای آسمان، سخنرانان: دکتر محمد جواد پرورش، دکتر فرشته عاضدی

شایان ذکر است که مراسم اصلی هفته چهارشنبه ۸ اسفند در محل باغ کتاب تهران همزمان با افتتاح پردیس مغز من، بزرگترین پردیس خاورمیانه برگزار شد و شرکت در آن برای عموم آزاد بود.

ارسال دیدگاه

loading