آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز

سخن رئیس سمپوزیوم ISBM2019

متن سخنرانی رئیس سمپوزیوم نقشه برداری مغز ایران (ISBM 2019)

آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز با شعار "توسعه همگرا در دانش و فناوری نقشه برداری مغز" سومین سمپوزیوم تازه های نقشه برداری مغز ایران (ISBM 2019) را در اردیبهشت ۹۸ برگزار می کند .

این رویداد با هدف ایجاد همگرایی هرچه بیشتر، بروزرسانی و ارتقاء سطح آگاهی پژوهشگران و محققان در حوزه علوم و فناوری‌های شناختی به ویژه نقشه برداری مغز و با حضور متخصصین این حوزه برگزار می شود. با توجه به برگزاری دو دوره سمپوزیوم در سال‌های گذشته و استقبال و مشارکت محققان حوزه نقشه برداری مغز بر آن شدیم تا با تمرکز بیشتر بر مباحث علمی مشترک در این زمینه بتوانیم نیازهای پژوهشی و پتانسیل های موجود در کشور را به اساتید، دانشجویان و محققان معرفی و در بهره‌برداری هرچه بهتر در آن سهیم باشیم.

سومین سمپوزیوم تازه های نقشه‌برداری مغز ایران به عنوان بزرگترین رویداد نقشه برداری مغز کشور با برگزاری کارگاه ها و سمینارهای جانبی در راستای بهره‌مندی پژوهشگران این حوزه و همگرایی این دانش امیدوار است بتواند بستری مفید را برای علاقمندان فراهم آورد.

هدف کلان آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز ارتقاء موقعیت ایران در سطح منطقه ای ، ملی، بین‌المللی و تقویت توان رقابتی پژوهشگران و فناوران در حوزه نقشه‌برداری مغز است. همچنین این موسسه ملی در راستای ایجاد انگیزه پژوهشگران و فناوران این حوزه برای بومی‌سازی تجهیزات و فناوری های نقشه برداری مغز همزمان با سومین سمپوزیوم اقدام به برگزاری دومین جشنواره پژوهش و فناوری نقشه‌برداری مغز کرده است در این رویداد شرکت های دانش بنیان حیطه نقشه برداری مغز می توانند محصولات و فناوری‌های خود را معرفی و به عرصه ظهور گذارند.

امید است این رویداد بتواند گامی کوچک در راستای ترویج و شناسایی علوم شناختی به ویژه نقشه برداری مغز بردارد.

در پایان از تمامی اساتید، پژوهشگران، متخصصان سراسر کشور در این حوزه دعوت می‌کنیم تا با حضور و اشتراک گذاری آخرین دستاوردها و توانمندی های خود در این رویداد بزرگ ما را برای هرچه بهتر برگزار شدن این رویداد همراهی کنند تا بتوانیم گامی دیگر را در راستای توسعه علوم و فناوری‌های حوزه نقشه برداری مغز برداریم.